Nauczanie na odległość – Platforma „Dzwonek.pl” – Webinar 24.03.2020

utworzone przez | 23 marca 2020

Firma Learnetic od wielu lat pracująca nad rozwiązaniami i technologiami, które wspierają edukację i proces uczenia się, stawiając  zawsze na pierwszym miejscu dobro ucznia i nauczyciela w obliczu obecnego zagrożenia spowodowanego wirusem podjęła działania, których celem jest ułatwienie realizacji kształcenia zdalnego w obliczu zamkniętych szkół.

Przede wszystkim chcemy zachęcić wszystkich zainteresowanych nauką na odległość do korzystania z naszej bezpłatnej platformy www.dzwonek.pl. Funkcjonalności tego portalu umożliwiają zarządzanie szkołami, klasami oraz zlecanie zadań i przesyłanie własnych materiałów w formie prac domowych i testów, a także otrzymywanie przez nauczyciela szczegółowych raportów pozwalających ewaluować stan wiedzy i postępy uczniów. Gwarantujemy bezpieczeństwo danych użytkowników zgodnie z wymogami RODO oraz brak jakichkolwiek zobowiązań związanych z korzystaniem z samej platformy oraz udostępnionych na niej treści.

Szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy potrzebują dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu (e-mail: service@learnetic.com, tel.: 58 764 75 05).

Do kształcenia zdalnego potrzebne są odpowiednie materiały edukacyjne, dlatego na czas kryzysu postanowiliśmy także powiększyć bibliotekę bezpłatnych treści na platformie www.dzwonek.pl o zasoby dla uczniów szkół podstawowych służące do realizacji podstawy programowej z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia i biologia. W ten sposób chcemy umożliwić zachowanie ciągłości nauki – szczególnie w okresie przed zbliżającymi się egzaminami[…]

Na stronie www.dzwonek.pl opublikowaliśmy również samouczki, które pokazują, jak rozpocząć pracę z platformą, jak korzystać z materiałów edukacyjnych oraz jak zlecać zadania i korzystać z raportów. Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.eKreda.pl, która pozwala bezpłatnie tworzyć własne zasoby edukacyjne oraz korzystać z ponad sześciuset multimedialnych lekcji stworzonych przez polskich nauczycieli.

Dla uczniów szkół podstawowych postanowiliśmy czasowo udostępnić bezpłatnie m.in. LEKCJE UCZNIOWSKIE programów:

– Multimedialne Pracownie Przedmiotowe MATEMATYKA 4-8 https://www.dzwonek.pl/Learnetic/Multimedialne_Pracownie_Przedmiotowe__Matematyka_wersja_uczniowska/toc/next/~structure

– Multimedialne Pracownie Przedmiotowe BIOLOGIA 5-8 https://www.dzwonek.pl/Learnetic/Multimedialne_Pracownie_Przedmiotowe__Biologia_wersja_uczniowska/toc/next/~structure

– Multimedialne Pracownie Przedmiotowe CHEMIA 7-8 https://www.dzwonek.pl/Learnetic/Multimedialne_Pracownie_Przedmiotowe__Chemia_wersja_uczniowska/toc/next/~structure

– Multimedialne Pracownie Przedmiotowe FIZYKA 7-8 https://www.dzwonek.pl/Learnetic/Multimedialne_Pracownie_Przedmiotowe__Fizyka_wersja_uczniowska/toc/next/~structure

– MATEMATYKA. To rozumiem! (klasa 1-3) https://www.dzwonek.pl/MojeBambino/Wersja_uczniowska_klasy_13/toc/next/~structure

czyli zasoby on-line przeznaczone do pracy zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, stanowiące zgodny z podstawą programową materiał w postaci setek ćwiczeń multimedialnych, zdjęć i animacji.

W celu bezpłatnego odblokowania powyższych kolekcji należy zgłosić się telefonicznie lub mailowo na adres service@learnetic.com, tel.: 58 764 75 05).  Pracujemy nad wprowadzeniem zmian na platformie, aby proces ten maksymalnie ułatwić. W ciągu kilku dni odblokowanie zasobów odbywać się będzie automatycznie i nie będzie wymagało kontaktu z nami.

Dodatkowo na platformie znajduje się szereg materiałów udostępnianych  bezterminowo bezpłatnie. Należą do nich m.in.:
–      Interaktywny elementarz z klasą (dla klas 1-3)
–       języki obce dla uczniów szkół branżowych i zawodowych
–       językowe testy ewaluacyjne
–       archiwalne zadania z konkursu  informatycznego BÓBR dla wszystkich poziomów edukacyjnych

Zachęcamy do zapoznania się ze stale aktualizowaną listą materiałów bezpłatnych na stronie learnetic.pl (kliknij).

Bardzo miło nam poinformować, że narzędzia i materiały Learnetic zostały wskazane przez Ministerstwo Cyfryzacji na liście rozwiązań polecanych polskim uczniom i nauczycielom do nauki na odległość!

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online?fbclid=IwAR0HujxoZ9J-O7pvtHmqBBkMad9SgWWo-8cFfiwQGp1eFgqG0V4TL4n2NJY

Nowoczesne technologie dają wiele możliwości pracy zdalnej nauczycielom i ich uczniom, dlatego zachęcamy bardzo serdecznie do przekazywania informacji o otwartych zasobach i platformie jaką oferuje Learnetic swoim klientom.

Webinar – Jak nauczać na odległość z bezpłatną platformą Dzwonek.pl?

Weź udział w webinarze i zobacz, jak wykorzystać zasoby i funkcjonalności darmowej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl do nauczania na odległość.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się, jak łatwo i skutecznie nauczać na odległość, do udziału w naszym webinarze. W trakcie szkolenia online pokażemy, jak korzystać z multimedialnych zasobów edukacyjnych, jak tworzyć własne kolekcje, zakładać wirtualne klasy i społeczności, wysyłać uczniom zadania i ewaluować ich postępy i stan wiedzy w oparciu o automatyczne raporty z ich pracy. Wszystko w oparciu o nowoczesną i bezpłatną platformę Dzwonek.pl

Webinar odbędzie się w najbliższy wtorek (24.03) w dwóch edycjach o godz. 14:00 i 16:00. Udział w szkoleniu jest darmowy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które nie zmieszczą się w danym terminie webinaru, zostaną o tym poinformowane mailowo.

Aby wziąć udział w webinarze prosimy o zadeklarowanie swojej obecności, rejestrując się wcześniej na stronie https://forms.gle/nSFDC949P6zKwWfc8. W odpowiedzi otrzymają Państwo wiadomość z dalszymi informacjami.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału!

Zobacz również

Oprócz rozbudowanej bazy wiedzy logopedycznej warto odwiedzić encyklopedię nomenklatury używanej w logopedii. Ponadto prowadzimy cykliczne szkolenia dla profesjonalistów oraz blog dla rodziców. Szczególnie zapraszamy do publikacji fachowych oraz bazy poradni i specjalistów związanych z logopedią.

MENU