Twój koszyk jest pusty
Śr, 18 październik 2017

Odwiedza nas 1724 gości oraz 0 użytkowników.

poniedziałek, 21 listopad 2016 09:51

Pięć kroków powrotu do zdrowia dzieci z porażeniami neurotoksycznymi

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pięć kroków powrotu do zdrowia dzieci z porażeniami neurotoksycznymi
“Tak długo dzieci mają szansę, jak długo rodzice mają nadzieję.” Dr. Andre Alexander Kulisz, wykład dla lekarzy “Methylation – Essential Element of Autism Recovery”, Austin, Texas 2013

Film z wystąpieńiem dr Andre A. Kulisz "„Ważność zdrowegoprzewodu pokarmowego w procesie metylacji i wyleczenia dzieci zporażeń poszczepiennych”.

Leczenie dzieci ze spektrum autyzmu metodą Dr. Kulisz składa się z następujących pięciu kroków:
1.  Wyleczenie przewodu pokarmowego i jego podstawowych funkcji: alimentacji (trawienie, przyswajanie, uruchomienie procesów metabolicznych – podstawy do metylacji), neurologii przewodu pokarmowego, wypróżniania/odtruwania, odporności i samopoczucia. Jest to pierwszy i zasadniczy krok tworzący fundament zdrowia. Według naszego doświadczenia bez tego kroku jakiekolwiek leczenie jest skazane na niepowodzenie ponieważ wszystkie metody leczenia dzieci prowadzą przez żołądek. Ten krok trwa ok. trzech to sześciu miesięcy. Po wyleczeniu przewodu pokarmowego jest niezbędne aby podawać dziecku preparaty podtrzymujące jego prawidłowe działanie aż do całkowitego wyjścia z autyzmu. Zazwyczaj zachowanie dziecka autystycznego się zmienia w kierunku „normalności” w miarę jak stan przewodu pokarmowego się poprawia. Dziecko często wychodzi z izolacji, utrzymuje kontakt wzrokowy, zaczyna odczuwać potrzebę kontaktu fizycznego.

2.  Odtrucie z neurotoksyn: wytworzenie procesów metabolicznych ze znacznym udziałem aminokwasów i antyoksydantów. Ten proces zaczyna się zazwyczaj od drugiego kwartału kiedy przewód pokarmowy jest na tyle sprawny aby sprostać wymogom odtruwania. Wymaga dobrego działania wątroby dziecka przez którą wszystkie procesy metaboliczne się odbywają. Male dzieci mają bardzo mało sprawne wątroby. Dlatego bez pomocy nie są w stanie usunąć toksyn z organizmu. Ten proces trwa do końca leczenia.

3.  Pełne odtworzenie profili metaboliczno-fizjologicznych i neurologicznych. Jest to niezbędne do wytworzenia struktur neurologicznych/mózgowych które są potrzebne do rozwoju umysłowego dziecka, koordynacji (np. ręka – oko), równowagi fizycznej, itd. Ten krok zaczyna się między drugim a trzecim kwartałem (czasem wcześniej) w zależności od stanu dziecka. U dzieci z ciężkim stanem autyzmu ten krok może być opóźniony nawet o dwa kwartały.

4.  Wytworzenie/pogłębienie umiejętności poznawczych, rozumienia i wykonywania polecen i instrukcji, wytworzenie umiejętności wypowiadania się; formułowania myśli, potrzeb, marzen; początkowe wejście w świat abstrakcji (poznawanie pojęć abstrakcyjnych: dobre/złe, ładne/brzydkie, dużo/mało, itd.) Jest to okres wprowadzania terapii mowy, fizykoterapii,np. integracji sensorycznej, i innych wg. uznania wiodącego terapeuty w kontakcie z nami. W niektórych przypadkach terapie mogą się już zacząć po 2 – 3 kwartale leczenia fizjologicznego. W tym kroku może się pojawić ukryty talent u dziecka. Może to być gra na instrumentach, śpiew, rysowanie czy malowanie, umiejętność liczenia (mieliśmy przypadek, ze dziecko potrafiło mnożyć trzycyfrowe liczby przez siebie), budowę skomplikowanych figur i maszyn z Lego, itd. Rozwijanie talentu ZAWSZE pomaga rozwojowi intelektualnemu. Przytłumienie talentu zatrzymuje rozwój.

5.  Powrót/wejście do środowiska rówieśników bez ograniczeń.  Podejmowanie decyzji, branie odpowiedzialności za decyzje, pełne zrozumienie elementów abstrakcyjnych, szczególnie matematycznych: wartości numeryczne 1, 2 , 3, …10,11, itd. Koncept operacji dodawania, odejmowania, mnożenie, dzielenia, itd. Ten krok może wymagać pomocy we wprowadzeniu dziecka w nowy świat samodzielności.

I to jest koniec.  Nie zawsze udaje nam się doprowadzić dziecko do pełnej samodzielności w ciągu dwóch lat (czas trwania programu). Czasem wymaga to dłuższego leczenia.  Zazwyczaj dzieci wychodzą z naszego programu po 6 – 7 kwartałach. Z naszej praktyki wynika, ze istnieje powiązanie wyników kuracji i wieku dziecka. Im młodsze dziecko, tym krótsza kuracja, tym lepsze wyniki. Dlatego im szybciej się zacznie leczenie tym większe są szanse na wyleczenie.

Program leczenia: program nadzorowany przez Dr. Kulisz i jego zespól amerykanski lub lokalnych lekarzy lub terapeutow, i zawiera wszystkie preparaty, konsultacje, nadzór na leczeniem i skierowania do terapeutów. Jeżeli należy zmienić terapie w trakcie leczenia, dodatkowe preparaty są wysłane bez dodatkowej oplaty. Warunkiem do przystąpienia do programu jest przyrzeczenie rodziców do składania tygodniowych raportów przez internet o postępach leczenia. Koszty terapii u terapeutów nie są zawarte w kosztach leczenia Dr. Kulisz. Koszt programu wynosi $3,200.00 na kwartal. Bezzwrotna pomoc finansowa dla rodzin nisko zarabiających do 30% kosztów leczenia.

Informacje pochodzą ze strony internetowej dr Andre A. Kulisz http://www.kulisz.com/practice/polski/metoda_dr_kulisz/

Skład praparatów (w języku angielskim)

Skład preparatów (w języku polskim)

Lista dozwolonych produktów spożywczych (w języku angielskim)

Lista dozwolonych produktów spożywczych (w języku polskim)

Czytany 905 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2017 13:21

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9384082
  • "U 6-7- miesięcznych niemowląt możemy zaobserwować doskonalenie chwytu przy użyciu czterech palców, która to umiejętność stwarza nowe możliwości dla ćwiczeń analizatora słuchu."

    prof. Jagoda Cieszyńska.