Twój koszyk jest pusty
Śr, 18 październik 2017

Odwiedza nas 1718 gości oraz 0 użytkowników.

P.W.D. APEX

Dr. Andre A. Kulisz (ENHCenter, LLC./World-Wide Naturopathic Health Service) prowadzi programy leczenia w krajach Wspólnoty Europejskiej, i innych krajach pozaeuropejskich w następujących specjalnościach:

 • Autyzm, Asperger’s, choroby poszczepienne, neurotoksyczność, poszczepienne zahamowania rozwojowe.
 • Chroniczne stany zapalne, choroby stawów, przewodu pokarmowego, choroby neurologiczne.
 • Profilaktyka zdrowotna dla dzieci, młodzieży i dorosłych (również osób w wieku emerytalnym).
 • Wytwarzanie i wysyłka preparatów organicznych, biologicznie aktywnych, specyficznie dla potrzeb pacjentów dla odnowy i utrzymania zdrowia.


Programy leczenia są prowadzone „na odległość”, tzn., diagnozy są postawione w oparciu o opinie lekarskie i/lub kwestionariusz objawów chorobowych oraz dodatkowe badania lub analizy które wg. naszych opinii mogą być potrzebne do uściślenia diagnozy.

Po ustaleniu diagnozy, wysyłamy zainteresowanym pacjentom informacje o terminie wstępnej konsultacji która trwa ok. godziny do półtorej i jest zazwyczaj w godzinach wieczornych dla krajów europejskich i porannych dla Australii i Nowej Zelandii czasu lokalnego. Dla Ameryki Północnej i Południowej, konsultacje są umawiane od godz. 10 rano do 4 po południu w centralnej strefie czasowej Ameryki (Chicago, Dallas, Panama City).

Koszt wstępnej konsultacji – $60.00 i zawiera analizę opinii, badań, i kwestionariusz objawów (kwestionariusz tylko dla dorosłych) oraz spotkanie przez Skype (wymagana kamera). Jeżeli potrzebne są dodatkowe informacje, dodatkowa konsultacja jest bez dodatkowej opłaty.

Poniżej zamieszczamy link do Kwestionariusza Objawów Chorobowych dla dorosłych

poniedziałek, 21 listopad 2016 09:58

Informacje o terapii autyzmu dr Andre A. Kulisz

Prezentujemy wystąpienie dr Andre A. Kulisz (World-Wide Naturopathic Health Service, USA) z konferencji, w którym doktor przedstawił swoją biomedyczną terapię autyzmu, Zespołu Asperera i chorób poszczepiennych.

Pięć kroków powrotu do zdrowia dzieci z porażeniami neurotoksycznymi
“Tak długo dzieci mają szansę, jak długo rodzice mają nadzieję.” Dr. Andre Alexander Kulisz, wykład dla lekarzy “Methylation – Essential Element of Autism Recovery”, Austin, Texas 2013

Film z wystąpieńiem dr Andre A. Kulisz "„Ważność zdrowegoprzewodu pokarmowego w procesie metylacji i wyleczenia dzieci zporażeń poszczepiennych”.

Leczenie dzieci ze spektrum autyzmu metodą Dr. Kulisz składa się z następujących pięciu kroków:
1.  Wyleczenie przewodu pokarmowego i jego podstawowych funkcji: alimentacji (trawienie, przyswajanie, uruchomienie procesów metabolicznych – podstawy do metylacji), neurologii przewodu pokarmowego, wypróżniania/odtruwania, odporności i samopoczucia. Jest to pierwszy i zasadniczy krok tworzący fundament zdrowia. Według naszego doświadczenia bez tego kroku jakiekolwiek leczenie jest skazane na niepowodzenie ponieważ wszystkie metody leczenia dzieci prowadzą przez żołądek. Ten krok trwa ok. trzech to sześciu miesięcy. Po wyleczeniu przewodu pokarmowego jest niezbędne aby podawać dziecku preparaty podtrzymujące jego prawidłowe działanie aż do całkowitego wyjścia z autyzmu. Zazwyczaj zachowanie dziecka autystycznego się zmienia w kierunku „normalności” w miarę jak stan przewodu pokarmowego się poprawia. Dziecko często wychodzi z izolacji, utrzymuje kontakt wzrokowy, zaczyna odczuwać potrzebę kontaktu fizycznego.

2.  Odtrucie z neurotoksyn: wytworzenie procesów metabolicznych ze znacznym udziałem aminokwasów i antyoksydantów. Ten proces zaczyna się zazwyczaj od drugiego kwartału kiedy przewód pokarmowy jest na tyle sprawny aby sprostać wymogom odtruwania. Wymaga dobrego działania wątroby dziecka przez którą wszystkie procesy metaboliczne się odbywają. Male dzieci mają bardzo mało sprawne wątroby. Dlatego bez pomocy nie są w stanie usunąć toksyn z organizmu. Ten proces trwa do końca leczenia.

3.  Pełne odtworzenie profili metaboliczno-fizjologicznych i neurologicznych. Jest to niezbędne do wytworzenia struktur neurologicznych/mózgowych które są potrzebne do rozwoju umysłowego dziecka, koordynacji (np. ręka – oko), równowagi fizycznej, itd. Ten krok zaczyna się między drugim a trzecim kwartałem (czasem wcześniej) w zależności od stanu dziecka. U dzieci z ciężkim stanem autyzmu ten krok może być opóźniony nawet o dwa kwartały.

4.  Wytworzenie/pogłębienie umiejętności poznawczych, rozumienia i wykonywania polecen i instrukcji, wytworzenie umiejętności wypowiadania się; formułowania myśli, potrzeb, marzen; początkowe wejście w świat abstrakcji (poznawanie pojęć abstrakcyjnych: dobre/złe, ładne/brzydkie, dużo/mało, itd.) Jest to okres wprowadzania terapii mowy, fizykoterapii,np. integracji sensorycznej, i innych wg. uznania wiodącego terapeuty w kontakcie z nami. W niektórych przypadkach terapie mogą się już zacząć po 2 – 3 kwartale leczenia fizjologicznego. W tym kroku może się pojawić ukryty talent u dziecka. Może to być gra na instrumentach, śpiew, rysowanie czy malowanie, umiejętność liczenia (mieliśmy przypadek, ze dziecko potrafiło mnożyć trzycyfrowe liczby przez siebie), budowę skomplikowanych figur i maszyn z Lego, itd. Rozwijanie talentu ZAWSZE pomaga rozwojowi intelektualnemu. Przytłumienie talentu zatrzymuje rozwój.

5.  Powrót/wejście do środowiska rówieśników bez ograniczeń.  Podejmowanie decyzji, branie odpowiedzialności za decyzje, pełne zrozumienie elementów abstrakcyjnych, szczególnie matematycznych: wartości numeryczne 1, 2 , 3, …10,11, itd. Koncept operacji dodawania, odejmowania, mnożenie, dzielenia, itd. Ten krok może wymagać pomocy we wprowadzeniu dziecka w nowy świat samodzielności.

I to jest koniec.  Nie zawsze udaje nam się doprowadzić dziecko do pełnej samodzielności w ciągu dwóch lat (czas trwania programu). Czasem wymaga to dłuższego leczenia.  Zazwyczaj dzieci wychodzą z naszego programu po 6 – 7 kwartałach. Z naszej praktyki wynika, ze istnieje powiązanie wyników kuracji i wieku dziecka. Im młodsze dziecko, tym krótsza kuracja, tym lepsze wyniki. Dlatego im szybciej się zacznie leczenie tym większe są szanse na wyleczenie.

Program leczenia: program nadzorowany przez Dr. Kulisz i jego zespól amerykanski lub lokalnych lekarzy lub terapeutow, i zawiera wszystkie preparaty, konsultacje, nadzór na leczeniem i skierowania do terapeutów. Jeżeli należy zmienić terapie w trakcie leczenia, dodatkowe preparaty są wysłane bez dodatkowej oplaty. Warunkiem do przystąpienia do programu jest przyrzeczenie rodziców do składania tygodniowych raportów przez internet o postępach leczenia. Koszty terapii u terapeutów nie są zawarte w kosztach leczenia Dr. Kulisz. Koszt programu wynosi $3,200.00 na kwartal. Bezzwrotna pomoc finansowa dla rodzin nisko zarabiających do 30% kosztów leczenia.

Informacje pochodzą ze strony internetowej dr Andre A. Kulisz http://www.kulisz.com/practice/polski/metoda_dr_kulisz/

Skład praparatów (w języku angielskim)

Skład preparatów (w języku polskim)

Lista dozwolonych produktów spożywczych (w języku angielskim)

Lista dozwolonych produktów spożywczych (w języku polskim)

Zamieszczamy poniżej link do formularza zgłoszenia na konsultacjie u dr Andre A. Kulisz. Formularz jest do uzupełnienia w formie elektronicznej

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Poniżej zamieszczamy link do sprawozdania z przebiegu terapii. Sprawozdanie wypełnia się elektronicznie. Prosimy o terminowe wypełnianie sprawozdań.

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU TERAPII

Strona 1 z 2

Szukaj produktu


Wiadomości

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9384082
 •   Spostrzeganie wzrokowe jest nierozwiązalnie związane   z nabywaniem systemu językowego. Sama percepcja dokonuje się w działaniu, a manipulowanie przedmiotami kształtuje postrzeganie i pozwala utrwalać zdobyte doświadczenia. 

  prof. Jagoda Cieszyńska