Twój koszyk jest pusty
Cz, 23 listopad 2017

Odwiedza nas 978 gości oraz 0 użytkowników.

P.W.D APEX

niedziela, 17 maj 2015 11:38

17 lat , Rotacyzm, Dobry logopeda Kraków

Witam!

Mam 17 lat, od kąt pamiętam nie wymawiałem głoski R. Nie zastępuje go żadną inną literą, wydaje mi się że wystepuje umnie Rotacyzm właściwy, czasami R jest bardziej wyraźne a Czasami cięzko wymówić r we własnym imieniu Darek. 

Wiem że na blogu nie ma mozliwości zlokalizowania mojego problemu, więc chiałbym zasięgnąć rady do któego logopedy mam się udać.(Kraków i okolice). Bardzo mi na tym zależy, bo przez ten problem mam duże kłopoty z komunikacją między ludźmi... 

Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedźi.

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 17:02

Konferencja "Osteopatia w logopedii"

Osteopatia jest terapią, w której stosuje się delikatne manipulacje na całym ciele pacjenta: kościach, mięśniach, więzadłach i tkankach, w celu zlikwidowania uczucia niewygody, poprawienia ruchliwości stawów i przywrócenia pełnego zdrowia.
Warto zaznaczyć, że to pierwsza regulowana przez prawo dziedzina medycyny naturalnej, traktowana na równi z nurtami medycyny konwencjonalnej. W Wielkiej Brytanii korzysta z niej ponad pięć milionów pacjentów rocznie, a w USA liczba ta przekracza 100 milionów osób.
środa, 19 listopad 2014 13:20

Konferencja

PRAKTYCZNY WYMIAR HOLISTYCZNEJ LOGOPEDII

Z DOŚWIADCZEŃ CENTRUM LOGOPEDYCZNEGO

czwartek, 29 maj 2014 14:33

Komunikat

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje o naszych autorskich szkoleniach są dostępne pod zakładką szkolenia - Zapraszamy

środa, 25 styczeń 2012 09:48

Rewolucją dziewiątego miesiąca

 Rewolucją dziewiątego miesiąca - Począwszy od dziewiątego miesiąca, następuje istotna zmiana. Dziecko może już znaleźć się w relacji zwanej triadą, złożonej z trzech elementów. Zaczyna obserwować matkę, podążać za nią wzrokiem i potrafi utrzymać dłuższy kontakt z jakimś przedmiotem. Pojawienie się “uwagi wzajemnej “ stanowi bardzo istotną zmianę w zachowaniu dziecka i bywa nazywane “rewolucją dziewiątego miesiąca”.
 
Źródło: http://www.edukacja.edux.pl
piątek, 17 luty 2012 11:52

Zestaw do diagnozy funkcji motorycznych

Celem badania jest określanie czy w zakresie rozwoju funkcji motorycznych wiek rozwojowy dziecka jest adekwatny do jego wieku metrykalnego  czy też występują opóźnienia.
 
Ocena wieku rozwojowego jest bazą do zaprogramowania terapii.  

Badanie motoryki dużej i sprawności manualnej stosownie do przedziału wiekowego ( rozwój prawidłowy)
Wiek dziecka                                                                 Zadanie diagnostyczne
12 miesięcy                                                                  1. Samodzielne chodzenie lub z wykorzystaniem
                                                                                         podpory.
                                                                                        2. Chwyt pęsetowy połączony z oglądaniem   
                                                                                         przedmiotu.
                                                                                        3. Wrzucanie klocków do pudełka
 
18 miesięcy                                                                  1. Kopanie piłki i rzucanie piłki
                                                                                         2. Wchodzenie po schodach
                                                                                         3. Budowanie wieży z 2 kolocków i picie z kubka
 
24 miesiące                                                                  1. Zdejmowanie  bucików i skarpetek
                                                                                         2. Przesypywanie łyżeczką grysiku z pojemnika  do
                                                                                          miseczki.
                                                                           3. Podskakiwanie i próby jazdy na rowerku             (  naprzemienne ruchy nogami).
 
30 miesięcy                                                              1. Odkręcanie pokrywki lub zakrętki.
                                                                                    2. Posługiwanie się łyżką.
                                                                                    3. Wrzucanie do pojemnika  fasolek.
 
36 miesięcy                                                               1. Stanie na jednej nodze.
                                                                                      2. Wkładanie czapki, butów ( niesznurowanych).
                                                                                      3. Zasuwanie zamka błyskawicznego.
 
 
 
Sugestie do przeprowadzenia badania.
1.Diagnozujący  wnikliwie obserwuje  zachowania motoryczne  dziecka  ( lokomocja duża i mała) oraz przeprowadza szczegółowy wywiad z rodzicem (opiekunami ) dziecka   dotyczący jego rozwoju.
 
2. Diagnozujący prosi dziecko o wykonanie poleceń, które obrazują umiejętności dziecka w określonym przedziale wiekowym czyli jeśli na badanie zgłosiło się dziecko 3 - letnie ( 36 miesięcy) powinno potrafić: stać na jednej nodze, wkładać czapkę ( sobie i lalce) oraz zasuwać zamek błyskawiczny.  Są to już wysokie osiągnięcia zarówno w zakresie lokomocji dużej jak i małej. Diagnozujący prosi więc  dziecko o  wykonanie takich czynności ( na sobie  lub  ( i) na lalce), które są adekwatne do jego wieku metrykalnego ( biologicznego, chronologicznego). Jeśli dziecko nie potrafi wykonać poleceń oczekiwanych dla jego wieku biologicznego należy ustalić, jakie czynności potrafi wykonać czyli określić jego wiek rozwojowy( umysłowy. Ustalenie wieku rozwojowego jest bazą do zaprogramowania stymulacji lub ( i) terapii  w sferze funkcji motorycznych.
 
 Zestaw do diagnozy funkcji motorycznych  dostępny jest w naszej Hurtowni Pomocy Logopedycznych.
Szanowni Państwo!

Czy dziecko z afazją, alalią opóźnionym rozwojem mowy, głuchotą fonematyczną, rozległą dysleksją .....może nauczyć się  języka obcego ? Czy obowiązujący na chwilę obecną przepis prawny zwalniający dziecko z deficytami z nauki tylko jednego języka obcego jest uzasadniony?

Jedna z naszych czytelniczek opisała nam problem swojego syna Bartka. Syn Pani Ani ma zdiagnozowaną afazję. Obecnie uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej, posiada wszystkie zaświadczenia i opinie o dysfunkcjach, mimo tego nie został zwolniony z obowiązku nauki drugiego języka obcego. Pani Ania - mama Bartka zatroskana o losy swojego dziecka jest zdania, że nauka języka jej syna z racji afazji jest bezsensowna i przyniesie jedynie  szkodę jej dziecku, które nie potrafi się posługiwać nawet językiem ojczystym. Jako ogólnopolskie Centrum Logopedyczne zostaliśmy poproszeni o ustosunkowanie się do problemu Bartka. Dla dobra Bartka oraz innych dzieci i ich rodzin dotkniętych tym problemem postanowiliśmy udostępnić korespondencję w tej sprawie i poddać ją publicznej dyskusji.
 
Oczywiście uzyskaliśmy na to zgodę rodziców Bartka, a imiona zostały zmienione. Na naszej stronie będziemy publikować informacje o dalszych losach Bartka i jego rodziny. Państwa natomiast ( szczególnie profesjonalistów – praktyków, nauczycieli i oczywiście rodziców ) i  wszystkich innych zainteresowanych problemem zachęcamy do dyskusji na naszym forum . Szczególnie cenne i ciekawe poglądy ( nawet te kontrowersyjne) i opinie będziemy zamieszczać na naszych stronach startowych.
 
 
środa, 15 luty 2012 14:53

Zestaw do diagnozy poziomu zabawy

Zabawa jest podstawowym i naturalnym rodzajem działalności małego dziecka oraz instrumentem poznawania świata i reguł w nim rządzących. Obserwacja zabawy małego dziecka dostarcza istotnych informacji o jego rozwoju. Właśnie w rozwoju zabawy tkwią korzenie mowy i wszystkich przyszłych intelektualnych osiągnięć dziecka. Celem badania jest określenie jaki poziom zabawy dziecko osiągnęło.

 

Zestaw zawiera:
1. Książeczka z grubymi kartkami
2. Piramidka
3.Zabawki: samochodzik z otwieranymi drzwiami, lustrzany garaż, zabawowy śrubokręt i młotek, lalka, łóżeczko, butelka do karmienia, plastikowy kubek ze zdejmowanym ustnikiem, plastikowa łyżeczka, plastikowy talerz, komplet garnków, kuchenka "do gotowania", "produkty spożywcze " w plastikowych pojemnikach, komplet figurek zwierzątek.

 

Sugestie do obserwacji zabawy dziecka:
12 m. życia - Diagnosta kładzie przed dzieckiem, siedzącym na kolanach rodzica( opiekuna) lub na kocyku, książeczkę z grubymi kartkami. Sprawdza, czy dziecko obraca kartki, czy patrzy na obrazki.

18 m. życia
Diagnosta stawia przed dzieckiem drążek piramidki, wkłada na nią jedną część kółek z dziurką. Pozostałe leżą przed dzieckiem. Obserwuje czy dziecko samo podejmuje działania, czy kontroluje wzrokiem wykonywane czynności.

24 m. życia
Na stoliku lub kocyku kładzie diagnosta auto z otwieranymi drzwiami, lalkę i plastikowe figurki zwierząt. Obserwuje, czy dziecko manipuluje zabawkami,czy dzieje się to z kontrolą jego wzroku, czy dziecko spontanicznie pokazuje zabawki rodzicom ( opiekunom).

30 m. życia
Diagnosta kładzie na stoliku: auto, garaż, zabawkowy młotek i śrubokręt ( dla chłopców) , lalkę, łóżeczko, kubek, butelkę do karmienia ( dla dziewczynek). Obserwuje, czy występuje umiejętność zabawy specyficznej np. auto jedzie do garażu, naprawianie auta, usypianie i karmienie lalki. Zachowania dziecka należy dokładnie odnotować.

36 m. życia
Diagnosta kładzie na stoliku kuchenkę, garnki, talerzyk, miseczkę, łyżkę, "produkty spożywcze" w pojemnikach. Prosi dziecko np. o ugotowanie obiadu. Obserwuje sposób wykonania czynności przez dziecko i jego spontaniczne wypowiedzi, które dostarczają również informacji o poziomie rozwoju mowy i myślenia.

 

Uwaga!
1.Celem diagnozy jest określenie wieku rozwojowego w odniesieniu do wieku metrykalnego (biologicznego) dziecka.

2. Jeśli dziecko tylko bierze przedmioty do ręki i wkłada do ust lub wyrzuca bez oglądania, wówczas pozostaje na etapie niemowlęcia ( wiek rozwojowy), bez względu na wiek kalendarzowy.

3. Wiek rozwojowy jest bazą do zaprogramowania stymulacji lub ( i ) terapii.

4. Zaprogramowanie stymulacji lub ( i) terapii dotyczy zazwyczaj więcej niż jednej funkcji psychicznej ( rozwój motoryczny i manualny; spostrzeganie wzrokowe; spostrzeganie słuchowe; zabawa; mowa, język i komunikacja językowa; zachowania społeczne, dominacja stronna; pamięć oraz w przypadku głębszych zaburzeń rozwojowych także: funkcje węchowe, smakowe i dotykowe, funkcje lewej półkuli mózgu ze szczególnym uwzględnieniem kategoryzacji i myślenia przyczynowo- skutkowego).5.Zaprogramowanie stymulacji lub ( i )terapii w w/w sferach opiera się również na rzetelnej diagnozie, której celem jest określenie wieku rozwojowego w odniesieniu do wieku metrykalnego.
5. Skład pakietu może ulegać zmianie stosownie do dostępności pomocy na rynku. Zawsze jednak dobór pomocy uwzględniać będzie ich aspekt i przydatność merytoryczną.

Zestaw dostępny jest w naszej Hurtowni Pomocy Logopedycznych.

 

 

środa, 04 styczeń 2012 11:33

Odruch warunkowy

Odruch warunkowy (termin i badania I.P. Pawłowa) jest wyuczony (uczenie się), np. z czasem już na sam widok pożywienia wydziela się ślina i soki trawienne (badania I.P. Pawłowa na psach). To samo może występować na dźwięk dzwonka, jeżeli wcześniej dźwięk ten poprzedzał podanie pokarmu.
 
 

http://portalwiedzy.onet.pl
środa, 04 styczeń 2012 11:29

Odruch bezwarunkowy (wrodzony)

Odruch bezwarunkowy (wrodzony) jest to bezpośrednia reakcja na podnietę, np. wydzielanie enzymów trawiennych w czasie jedzenia. Odruch ten jest podstawowy dla utrzymania życia.
 
 

http://portalwiedzy.onet.pl
 
 
 
 

Strona 1 z 102

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9619587
  •  "Po ukończeniu sześciu miesięcy dziecko często potrafi , podciągane za rączki przejść  od pozycji leżącej do stania."
    prof.Jagoda Cieszyńska