Twój koszyk jest pusty
Śr, 13 grudzień 2017

Odwiedza nas 1066 gości oraz 0 użytkowników.

A - D

A - D (35)

 Chwyt pęsetkowy pojawia się w 9 miesiącu życia,  kciuk jest już zginany prawidłowo, styka się z palcem wskazującym przy chwytaniu czegoś. Potrafi wyjąć mniejszy przedmiot z większego.

 

 

Hasło opracowane na podstawie http://dzieckoczlowiek.wordpress.com
 

Chwyt nożycowy, pojawia się w 7-8miesiącu życia, dziecko chwyta przedmioty w taki sposób że kciuk przywodzi w tej samej płaszczyźnie co reszta paluszków.

 

Hasło opracowane na podstawie http://dzieckoczlowiek.wordpress.com
 

 

Chwyt prosty

Napisane przez
 Chwyt prosty - Pojawia się ok 4 - 5 miesiąca, dziecko łapie całą dłonią od góry zabawkę, owijając ją swoimi palcami. Dziecko jest w stanie utrzymać tylko jeden przedmiot, w chwycie nie bierze udział staw łokciowy.
 
Hasło opracowane na podstawie http://dzieckoczlowiek.wordpress.com
Dwujęzyczność lub (bilingwizm )– umiejętność posługiwania się dwoma różnymi językami przez jednostkę lub grupę społeczną, najczęściej charakterystyczna dla zróżnicowanych etnicznie obszarów lub państw. 
 
http://pl.wikipedia.org
 

Czuwanie

Napisane przez
 Czuwanie – stan aktywności układu somatycznego, będący przeciwieństwem snu, który jest spoczynkiem dla tego układu. U ludzi dorosłych czuwanie i sen to dwa podstawowe stany fizjologiczne występujące cyklicznie, gdzie około 2/3 doby przypada na czuwanie.

Stan czuwania, podobnie jak sen, można zbadać obiektywnie rejestrując czynność bioelektryczną mózgu. Czuwanie charakteryzuje się występowaniem w EEG fal alfa i beta.
 
http://pl.wikipedia.org

Analiza

Napisane przez
Analiza (łac. [now.] analysis, od gr. ἀναλύειν analyein, „rozdzielić”, od ἀνα- ana- oraz lyein, „rozluźnić, rozwiązać, zniszczyć”) – rozkład na składniki/czynniki (w sensie materialnym i niematerialnym); przeciwieństwo syntezy.
 
http://pl.wikipedia.org
 
.
Strona 1 z 6

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9697886
  • "Kiedy człowiek nie zdoła wypracować celów swych ziemskich dążeń, będzie działał na zwierzęcym poziomie bytu."

    Księga Urantii