Hurtownia pomocy logopedycznych

Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku

15,50 

Książeczka Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku należy do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. Adresowana jest ona do dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej. Umiejętność czytania ze zrozumieniem nabyta w pierwszych latach nauki jest bardzo ważna i niezbędna na wyższych poziomach edukacji. Kształtowanie tej umiejętności to podstawa, która otwiera […]

SKU: PUS 74 Kategorie: , ,

Ocena produktu

0
out of 5

Opis

Książeczka Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku należy do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. Adresowana jest ona do dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej.
Umiejętność czytania ze zrozumieniem nabyta w pierwszych latach nauki jest bardzo ważna i niezbędna na wyższych poziomach edukacji. Kształtowanie tej umiejętności to podstawa, która otwiera przed dzieckiem możliwości dalszego systematycznego i skutecznego uczenia się i pogłębiania wiedzy.
Istotą czytania jest zrozumienie treści poprzez analizę znaczenia poszczególnych słów, wyrażeń i zdań. Dziecko potrafiące czytać ze zrozumieniem umie wyodrębnić główną myśl tekstu, wskazać bohaterów oraz prawidłową kolejność wydarzeń. Takie dziecko szybciej i lepiej się uczy, chętnie przyswaja nowe informacje i umie je wykorzystywać.

Dzieci powinny ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, gdyż w ten sposób zdobywają umiejętność posługiwania się tekstem jako podstawowym źródłem informacji. Brak tej umiejętności powoduje, że dziecko potrzebuje na czytanie więcej czasu, poziom jego zainteresowania tekstem znacznie się obniża, a często następuje nawet zniechęcenie i rezygnacja z czytania.

Książeczka Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku to interesująca opowieść, w której dzieci znajdą sympatycznych bohaterów przeżywających ciekawe przygody. Wciągająca fabuła pomaga małemu czytelnikowi bardziej zaangażować się w proces czytania i przyswoić więcej informacji, a zadania i ćwiczenia przygotowane zgodnie z metodą „Pomyśl – Ułóż – Sprawdź”, którymi przeplatany jest tekst, pozwalają sprawdzić poziom zrozumienia przeczytanego tekstu oraz ilość zapamiętanych informacji. Jednoczesne układanie klocków PUS tworzy atmosferę zabawy i sprzyja efektywnej nauce.

Na uwagę zasługują również piękne ilustracje, którymi przeplatany jest tekst.

Dodatkowym atutem książeczki Czytanie ze zrozumieniem 2. O szarym motylku jest jej niewątpliwy walor wychowawczy, który pomaga dziecku zrozumieć, jak ważne i potrzebne jest pomaganie innym.

Wszystko to sprawia, że dzieci chętnie sięgną po Szarego motylka.

Autor: Agnieszka Piekarska
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
ISBN: 978-83-7514-164-1
Format: 235 x 168 mm, stron: 32

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

MENU