Hurtownia pomocy logopedycznych

Klocki EDU z literami

119,00 

Klocki EDU, czyli klocki z literami, przeznaczone są do nauki alfabetu i pierwszych prób czytania

SKU: PUS 114 Kategorie: , ,

Ocena produktu

0
out of 5

Opis

Klocki EDU, czyli klocki z literami, przeznaczone są do nauki alfabetu i pierwszych prób czytania. Mogą służyć także jako zwykłe klocki do zabawy, np. chwytania i ćwiczenia ręki, budowania różnych brył i konstrukcji, przeliczania.
Klocki EDU

różnią się od innych klocków z literami tym, że oparte są na alfabecie polskim. Zawierają wszystkie znaki naszego alfabetu, w tym także zmiękczenia, dwuznaki i samogłoski nosowe. Zawierają też znaki interpunkcyjne, co pozwala na tworzenie pełnych zdań. Dzięki temu mogą korzystać z nich również dzieci starsze. Im klocki pomogą nie tylko w różnych zabawach z czytaniem, ale także pomogą poznawać i utrwalać zasady ortograficzne.

Klocki EDU wyróżniają się również tym, że większość znajdujących się na nich liter to litery małe – takie, z jakimi mamy do czynienia na co dzień przy dowolnym standardowym tekście. Zestaw zawiera także pewną ilość liter dużych tak, aby układając zdania lub nazwy własne, można było robić to zgodnie z zasadami ortografii.

Samogłoski zaznaczono kolorem czerwonym, a spółgłoski niebieskim.

Oprócz klocków zestaw zawiera instrukcję, w której znaleźć można przykłady możliwych zastosowań zarówno w zabawach z dziećmi młodszymi, jak i starszymi. W zestawie znajduje się też komplet kart z obrazkami i cyframi, które mogą posłużyć do nazywania i podpisywania lub tworzenia własnych opowieści.

Autorką pomysłu klocków jest Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny, prekursorka i propagatorka metody czytania globalnego.

Klocki EDU to:

24 drewniane sześcienne klocki z literami
zestaw 16 kart z obrazkami i cyframi
poradnik

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

MENU