Hurtownia pomocy logopedycznych

Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży

87,50 

Wydawnictwo Unikat 2 - Iwona Michalak-Widera

SKU: Unikat 2 1 Kategorie: ,

Ocena produktu

0
out of 5

Opis

Kwestionariusz obrazkowy wraz z Kartą badania mowy jest owocem moich wieloletnich doświadczeń z pracy diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z wadami wymowy, zarówno w normie intelektualnej, jak i z obniżoną sprawnością umysłową. Test przeznaczony jest do badania małych dzieci – od trzeciego roku życia do wieku młodzieńczego, prawidłowo rozwijających się oraz dzieci, u których rozwój psychofizyczny przebiega nieharmonijnie – od momentu, kiedy potrafią nazywać prezentowane obrazki.

Dzięki naturalnemu wyglądowi desygnatów prezentowanych na poszczególnych kartach możliwe jest stosowanie kwestionariusza również w przypadku osób dorosłych.

Kwestionariusz obrazkowy możemy z powodzeniem stosować w czasie terapii logopedycznej, np. do powtarzania wyrazów z ćwiczoną głoską, układania z nimi zdań, opowiadania zmyślonych historii czy zadawania pytań i wymyślania zagadek z użyciem ilustracji zawartych na planszach. W postępowaniu logopedycznym warto wykorzystać ilustracje pozwalające na różnicowanie głosek szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego, także głosek [l] i [r] oraz głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych.

Test zawiera:

  • Kartę badania mowy
  • Przewodnik metodyczny do korzystania z Karty badania mowy i z Kwestionariusza obrazkowego

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

MENU