Hurtownia pomocy logopedycznych

Percepcja słuchowa 2. Zaburzenia przetwarzania słuchowego

1 900,00 

mTalent Percepcja słuchowa cz.2 to bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój wyższych funkcji słuchowych

Ocena produktu

0
out of 5

Opis

mTalent Percepcja słuchowa 2. Stymulacja wyższych funkcji słuchowych w zaburzeniach centralnych procesów przetwarzania.
+ szkolenie online z obsługi programu
+ zestaw wyposażenia dodatkowego
mTalent Percepcja słuchowa cz.2 to bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój wyższych funkcji słuchowych, a także wspierających rozwój uwagi i pamięci opartej na analizatorze słuchowym.
Do czego służy?
Do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, ale także logopedycznych, rewalidacyjnych i innych, mających na celu stymulację wyższych funkcji słuchowych u dzieci wykazujących trudności w nauce, w pisaniu i czytaniu oraz ze współistniejącymi zaburzeniami emocjonalnymi mogącymi wynikać z zaburzeń analizy dźwięków na poziomie centralnym.
Z czego się składa? Z ponad 500 ekranów interaktywnych, kart pracy do wydruku, poradnika metodycznego oraz zestawu materiałów dodatkowych (typu mikrofon, słuchawki, głośniki) w jednym pudełku.
Dla kogo?
Jest przeznaczony dla terapeutów, w tym dla logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z uczniami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z trudnościami w zakresie percepcji słuchowej, w tym wyższych funkcji słuchowych, CAPD, z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego w wieku 5+ (w normie intelektualnej) lub niezależnie od wieku w przypadku dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Program przeznaczony jest do pracy przy użyciu tabletu, komputera, smartfona oraz tablicy lub monitora interaktywnego (na systemach Windows, Android oraz iOS).
Bezpłatna wersja demonstracyjna: https://www.mauthor.com/present/5954356139130880
Cena detaliczna programu: 1950 zł
• LICENCJA BEZTERMINOWA
• 1 stanowisko online (wymagany dostęp do Internetu) oraz 2 stanowiska offline (praca bez dostępu do Internetu)
W programie mTalent Percepcja słuchowa 2. Stymulacja wyższych funkcji słuchowych uwzględniono następujące działy ćwiczeń multimedialnych: • Lokalizacja i lateralizacja źródła dźwięków • Identyfikacja i dyskryminacja dźwięków • Rozpoznawanie cech dźwięków • Czasowe aspekty słyszenia • Rozumienie mowy w obecności dystraktorów • Rozumienie mowy zniekształconej • Rozmaitości • Wyzwania słuchowe Zestawy ćwiczeń w programie zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlały kryteria zawarte w definicji ośrodkowego zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) stworzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Mowy i Słuchu (ASHA, 1996).
Zgodnie z zaleceniami Amerykańskiego Stowarzyszenia Słuchu i Mowy ASHA, zaburzenia przetwarzania słuchowego rozpoznaje się w przypadkach, w których co najmniej jedna z podstawowych wyższych funkcji słuchowych jest zaburzona. Do objawów zaburzeń przetwarzania słuchowego należą:
1. trudności z rozumieniem dłuższych wypowiedzi,
2. trudności w rozumieniu mowy w hałasie,
3. trudności w lokalizacji źródła dźwięku,
4. problemy z koncentracją,
5. trudności w nauce czytania,
6. nadwrażliwość słuchowa. Produkt zgodny z wytycznymi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. mTalent Percepcja słuchowa cz.2 może stanowić uzupełnieniem pierwszej części programu mTalent Percepcja słuchowa, ale także może być odrębnym programem służącym do stymulacji wyższych funkcji
słuchowych. Propozycja uzupełniona została o zestaw dodatkowych materiałów i publikacji autorskich rozszerzających spektrum możliwości zastosowania tego produktu. Program może być wykorzystany podczas zajęć tradycyjnych oraz tych na odległość – oprogramowanie mTalent – jako jedyne rozwiązanie na polskim rynku – umożliwia pracę zdalną, w tym wideokonferencje, bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – szczególnie dla najmłodszych dzieci Praca z programem możliwa jest zarówno online (z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do Internetu) jak i offline (w placówce, gabinecie). Został przygotowany w nowoczesnej technologii HTML5, co oznacza, że posłuży użytkownikom przez wiele lat. Cena promocyjna PAKIETU programów mTalent Percepcja słuchowa (cz.1+2): 2990 zł brutto PORÓWNANIE PAKIETÓW:

WYMAGANIA TECHNICZNE: Do poprawnego działania zasobów edukacyjnych konieczne jest korzystanie z poniższych przeglądarek i systemów operacyjnych.
Przeglądarki:
1. Google Chrome – od wersji 32, oraz wyższe wersje
2. Mozilla Firefox – od wersji 27, oraz wyższe wersje
3. Apple Safari od wersji 8 wzwyż
4. Microsoft Edge
Systemy operacyjne:
1. Microsoft Windows – wersje 7,8,8.1,10 i wyższe (Chrome, Firefox, Edge)
2. Apple Mac OSx – od wersji 10.08 i wyższe (Safari)
3. Apple iOS – od wersji 7.1.2 (Safari)
4. Google Android 8, 9, 10 (Chrome i Edge
5. Linux (Chrome i Firefox) UWAGA: Program dostępny w sprzedaży w październiku 2020
Kilka ekranów z programu:

Wersja demo do wglądu

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

MENU