Twój koszyk jest pusty
Śr, 13 grudzień 2017

Odwiedza nas 1092 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolenia

Szkolenia (10)

 Stymulacja rozwoju mowy dziecka w pierwszych trzech latach życia w kontekście terapii neurobiologicznej

Osoba prowadząca
: Bogumiła Karasek-Sajbor, Patrycja Kwintal
 
Miejsce:  Jastrzębie - Zdrój, ul. 1 Maja 13 A , w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii.
 
Termin:  do uzgodnienia
Ilość godzin: 
5 godzin  (9:00 - 14: 00)

Koszt:  160,00 PLN
 
Forma szkolenia: wykłady, warsztaty

Szkolenie jest przeznaczone dla: logopedów, nauczycieli, pedagogów, rodziców i wychowawców oraz innych terapeutów pracujących z małymi dziećmi, dla studentów logopedii i innych kierunków pedagogicznych.

Program szkolenia:

 • 1. Proces rozwoju odruchów istotnych dla rozwoju mowy – kalendarz neurologiczny.
 • 2. Karmienie piersią a karmienie butelką. Podstawowa forma profilaktyki logopedycznej.
 • 3. Proces rozwoju mowy dziecka.
 • - rozwój języka w pierwszym roku życia
 • -rozwój języka w wieku poniemowlęcym
 • -rozwój mowy w wieku przedszkolnym
 • 3. Stymulacja logopedyczna dzieci do 36 miesiąca życia.
 • 4. Stymulacja logopedyczna dzieci po 36 miesiącu życia
 • 5. Wybrane metody logopedyczne w  pracy z  dzieckiem.
Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 12:23
„Doskonalenie wyrazistości artykulacyjnej głosek języka polskiego”

Osoba prowadząca- mgr Monika Nawrocka-Matera, pracuje z zastosowaniem Metody Ruchów Artykulacyjnych ponad 10 lat.

Terminy szkoleń: do uzgodnienia


Adresaci szkolenia:

 • Cudzoziemcy studiujący lub pracujący w Polsce
 • Dzieci obcokrajowców 
 • Dzieci i osoby dorosłe dwujęzyczne (bilingwalne )
 • Polonie
 • Osoby z problemami wyrazistości mówienia
 • Osoby z zaburzeniami kinestezji artykulacyjnej
 • Osoby z wadami wymowy

Jastrzębie - Zdrój, ul. 1 Maja 13A , w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii. 

 
Koszt szkolenia: 350,00 PLN od osoby
    
Nasz kurs kształci umiejętności posługiwania się językiem polskim z zastosowaniem nowoczesnych metod logopedycznych i własnego autorskiego zaplecza dydaktycznego. W pracy z obcokrajowcami wykorzystujemy Metodę Ruchów Artykulacyjnych, która przynosi niebywałe i bardzo szybkie efekty. MRA została opracowana  przez Jolantę Falanę - Kozłowską, a jej skuteczność jest potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i "żywymi dowodami" uratowanych przed klęską edukacyjną i życiową setek jeśli już nie tysięcy pacjentów. Metoda została przetłumaczona na język angielski i skrótowy jej opis  w języku angielskim jest zawarty w pozycji : Methods of diagnosis and speech therapy in logopaedics. Selected issues Part 1, pod red. Ewy M. Skorek str. 96-105. Pozycja została wydana przez University of Zielona Góra ( Uniwersytet Zielonogórski) w 2010 r. 
Nasze usługi polegają na   kompleksowym nauczaniu języka polskiego  z położeniem nacisku na  rozwijanie sprawności wymowy, która jest podstawą nabywania pozostałych sprawności językowych takich jak: słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie.
Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 12:25
Leczenie, terapia i rehabilitacja w oparciu o elementy Muzykoterapii Tradycyjnej (MT), Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej (MDK)                                                                      i  Metody Ruchów Artykulacyjnych (MRA)
 
 
"Nadejdą takie czasy, kiedy choroba nie będzie określana w taki sposób w jaki robią to dziś lekarze i psycholodzy, lecz o chorym człowieku będzie się mówić słowami muzyków, jak o rozstrojonym pianinie”
 
- Rudolf Steiner  ( twórca antropozofii, żył w latach 1861-  1925 ).
 
 
Osoby prowadzące: Jolanta Falana Kozłowska.
 
Na początek kilka słów o MDK. MDK jako metoda wykorzystuje  w leczeniu  naturalną falę dźwiękową, jest nowo- odkrytą, bardzo skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Przez możliwości uwolnienia się od ok. 250 rożnych  schorzeń, przynosi ona spokój wewnętrzny i radość, gdyż uczucie szczęścia pojawia się już dzięki samej wibracji. Fale dźwiękowe o konkretnych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów-  KAMERTONÓW, które może na sobie zastosować każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna i nie zna skutków ubocznych. Techniki MDK zostały stworzone w oparciu o prawa fizyki, gdzie dominującą rolę odgrywa ENERGIA. Zasada działania to dostrajanie się komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytej własnej częstotliwości zdrowia- balansu, podanej w odpowiednim kamertonie. ( badanie dr Barbary Hero ). Przy czym komórki nowotworowe z racji swej słabości ulegają wówczas rozpadowi, pękają z powodu BRAKU DOSTROJENIA SIĘ do odpowiednich częstotliwości i usuwane są z toksynami z organizmu, zdrowe zaś pozostają  nienaruszone, a na dodatek odżywione ( badanie Fabiena Mamana , Paryż 1981). To czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą zawsze pozytywny efekt dla wszystkich komórek ciała, dlatego niemal natychmiast następuje poprawa samopoczucia. Spektrum działania KAMERTONÓW jest bardzo szerokie, na co dowodem są wyleczenia z wielu przypadków stanów zapalnych, guzów, torbieli, kamieni, chorób układu kostnego, moczowo- płciowego, trawiennego, czy oddechowego, przewlekłej depresji, chronicznego zmęczenia, stresu, menopauzy, otyłości i cellulitis, bólach rożnego pochodzenia, zaburzeniach psychicznych, autyzmu, Parkinsona czy SM (stwardnienie rozsiane ), rekonwalescencjach, niedoborach minerałów, a nawet ciężkich chorób – raka o rożnym podłożu. Dźwięk posiada też doskonałe działanie oczyszczające , gdyż wydala z organizmu wszelkie toksyny. Tym samym mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo  zachować zdrowie i młodość, chroniąc nas nawet przed rakiem, nadwagą czy starzeniem. Ponadto dzięki silnemu działaniu na psychikę ( UMYSŁ), uczucia jak strach, żal, smutek, agresja, czy nawet stan depresji odchodzą, a pojawia się spokój i odprężenie.  Zaleca się używanie specjalnie dedykowanych tej metodzie kamertonów produkcji polskiej. Instrumenty te rekomendowane są przez Akademię Dźwięku Barbary Romanowskiej.

Metodę MDK może stosować każdy. Wystarczy być gotowym na uzdrawianie i naukę technik, żadne umiejętności  muzyczne nie są potrzebne.

Podsumowując:  Dźwiękiem  z zastosowaniem MDK autorstwa  Barbary Romanowskiej możemy leczyć około 250 chorób m.in.

- wady i zaburzenia mowy- dysleksja- choroby genetyczne
- ADHD
- autyzm
- zaburzenia ośrodka ruchu
- zaburzenia układu oddechowego
- bóle różnego pochodzenia
- zaburzenia emocjonalne
- zaburzenia psychiczne
 -depresja
- chroniczne zmęczenie
- stres
- stany zapalne rożnego pochodzenia
- guzy, kamienie, torbiele
 -otyłość, cellulitis
- choroby układu kostnego
- choroba Parkinsona
- stwardnienie rozsiane ( SM)
- niedobory minerałów
- problemy z pamięcią i koncentracją
- rak
Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 12:27
środa, 21 wrzesień 2011 11:08

Szkolenie MDK

Napisane przez
Wykorzystanie MDK (Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej) jako pierwszego ogniwa oddziaływań terapeutycznych w terapii wad i zaburzeń mowy oraz innych deficytów i problemów rozwojowych dzieci prowadzonych w oparciu o model terapii Jolanty Falany- Kozłowskiej.


Osoba prowadząca: Monika Nawrocka - Matera   

Termin szkolenia: do ustalenia.


Miejsce szkolenia stacjonarnego: Jastrzębie - Zdrój, ul. 1 Maja 13 A , w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii.

Możliwość noclegu 40,00 PLN / os, odpłatność w gestii uczestnika.  Tel. kontaktowy w sprawie noclegu : 601 569 307 Pani Teresa Borycka

Forma szkolenia:  wykłady, warsztaty i ćwiczenia.

Cena od uczestnika: 470,00 PLN

Ilość godzin: 13 

Organizator zapewnia poczęstunek w postaci słodkiego bufetu (słodycze, kawa, herbata ) oraz obiad, kolację i śniadanie dnia następnego.


Szkolenie jest adresowane głownie do logopedów, psychologów i terapeutów pedagogicznych pracujących z dziećmi z problemami rozwojowymi oraz innych terapeutów mających do czynienia z problemami: wady i zaburzenia mowy, zagrożenie dysleksją i autyzmem, dysleksja, choroby genetyczne, problemy z koncentracją i pamięcią, zaburzenia zachowania, ADHD, autyzm, mutyzm, niepłynność mówienia, jąkanie, choroba Parkinsona, SM ( stwardnienie rozsiane) itd

Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 12:29

Wykorzystanie elementów PMKiR MoM ( Psychostymulacyjna Metoda Kształtowania i Rozwoju Mowy oraz Myślenia Małgorzaty Młynarskiej ( logopedy) i Tomasza Smereka ( psychologa) jako drugiego ogniwa  w terapii dzieci z wadami i zaburzeniami mowy oraz innymi zaburzeniami komunikacji werbalnej i niewerbalnej prowadzonymi w oparciu o model terapii Jolanty Falany Kozłowskiej.

Kilka słów o metodzie:

Metoda stanowi efekt kilkuletniej, intensywnej praktyki, prowadzonej wspólnie przez logopedę i psychologa. Metoda ta  opiera się na założeniach bioenergetyki, zakłada, iż człowiek jest nierozerwalną jednostką cielesno-duchową. Taki sposób pracy z dzieckiem, według autorów, stwarza mu szansę pełnego zaangażowania ciała i umysłu w aktywność poznawczą. Metoda dotyczy i ma zastosowanie szczególnie dla dzieci, które ze względu na bardzo złożone problemy rozwojowe nie są w stanie nawet w formie zabawy pracować z terapeutą: ADHD, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania, brak kojarzenia pojęć z ich desygnatami, dzieci autystyczne, upośledzone umysłowo poniżej lekkiego stopnia upośledzenia, z zespołem Downa, niedowidzące, z b. poważnymi uszkodzeniami układu nerwowego, ze złożonymi sprzężonymi zaburzeniami). Może być stosowana również z pacjentami dorosłymi z rożnego rodzaju poważnymi uszkodzeniami.

Wypracowana przez autorów [ Małgorzatę Młynarską ( logopedę) i Tomasza Smereka ( psychologa) ]metoda psychostymulacyjna pomaga:


• usunąć przeszkody natury emocjonalno-motywacyjnej, blokujące  naturalny
sposób nabywania kompetencji językowych przez dzieci z zaburzeniami
rozwojowymi
• zaktywizować te siły psychiczne dziecka, od których zależy dynamika jego
rozwoju słowno-intelektualnego,
• doprowadzić do utrwalenia się takiego typu motywacji, który określa się
jako dążenie do rozwoju, dążenie do sukcesu (co dawałoby dobre rokowania na
dalszą "pracę nad sobą" u osób, które już zakończyły terapię mowy). 

Osoba prowadząca: Monika Nawrocka - Matera

Termin: do uzgodnienia.

Miejsce: Jastrzębie - Zdrój, ul. 1 Maja 13 A ,  w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii.

Forma: wykład, warsztaty, ćwiczenia

Koszt: 330,00 PLN od osoby


Adresaci:
logopedzi, terapeuci zajęciowi, pedagodzy, psychologowie, rehabilitanci, studenci w/w kierunków, wszyscy inni zainteresowani w tym rodzice dzieci z problemami rozwojowymi.

Program:

1. PMKiRMoM na tle współczesnej wiedzy o człowieku oraz  metod stosowanych  w Centrum Logopedycznym (MDA, MWSL, MRA, ZKK )

2. Wprowadzenie w ogólne założenia metody PMKiRMoM

3. Zadania w obszarze relaksu psychostymulacyjnego

a) Technika oddziaływania na ciało dziecka  

b) Muzyka grecka i inna oddziaływająca na sfery energetyczne

c) Bajka - serial  ze stałymi pozytywnymi bohaterami autorstwa terapeutów Centrum Logopedycznego

3. Zadania w obszarze ćwiczeń energetyzujących opartych na prawie bioenergoterapii z wykorzystaniem zestawu bioenergetycznego( deska wibracyjna i stołek bioenergetyczny) oraz kamertonów w oparciu o  MDK i w nawiązaniu do centrów energetycznych

a) oczyszczanie czakr 

b) ćwiczenia rozgrzewające

c) ćwiczenia ugruntowujące 
 
d) ćwiczenia koordynujące
 
e) gimnastyka aktywizująca czakry i meridiany

 4. Zadania w obszarze ćwiczeń oddechowo- głosowych z wykorzystaniem stołka
bioenergetycznego oraz zestawu ćwiczeń samogłoskowo-spółgłoskowych opracowanego przez dr  Barbarę Romanowską 
 
5. Zadania w obszarze ćwiczeń aparatu artykulacyjnego z wykorzystaniem ekspandora artykulacyjnego i lizaków logopedycznych autorstwa Jolanty Falany- Kozłowskiej

6. Zadania w obszarze rozwoju mowy biernej i czynnej

7.Demonstracja ćwiczeń na uczestnikach szkolenia z zastosowaniem
prezentowanych przyrządów i pomocy

8. Podsumowanie, wnioski, dyskusja

Po ukończonym szkoleniu  wydajemy ZAŚWIADCZENIA.  Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem 44 685 32 20

Na trzy dni przed planowaną datą szkolenia wszyscy zdeklarowani uczestnicy zostaną poinformowani o statusie szkolenia.
 
Odpłatność za szkolenia prosimy wpłacać na konto:
P.W.D. Apex, Strzałków, ul. Kopernika 12, 97-500 Radomsko
Bank PEKAO S.A.  Nr   15  1240  3132  1111  0010  1030  6913
 

 
Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 12:31
Wykorzystanie elementów Muzykoterapii Dogłębnej- Komórkowej  w terapii logopedycznej oraz w terapii dziecka z deficytami rozwojowymi.


Forma szkolenia: wykład, warsztaty, ćwiczenia.

Prowadząca -  Monika Nawrocka - Matera
 
Koszt:  220,00 PLN
 
Termin: do uzgodnienia.
 
miejsce: Jastrzębie - Zdrój, ul. 1 Maja 13 A ,   w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii.

 

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem 44 685 32 20
 
 
OGÓLNE ZAŁOŻENIA SZKOLENIA

Szkolenie  jest kierowane do: logopedów, nauczycieli przedszkoli, pedagogów, terapeutów pracujących z dziećmi z wadami wymowy i zaburzeniami mowy, terapeutów pracujących z dziećmi z dysleksją ( głównie słuchową), studentów logopedii, rodziców dzieci zagrożonych dysleksją i dyslektycznych oraz  terapeutów pracujących z pacjentami z różnymi deficytami rozwojowymi.
 MDK jest pomocna w leczeniu zaburzeń słuchu, dysleksji, autyzmu, nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) i innych umysłowych i fizycznych zaburzeń. Muzykoterapia wg MDK wpływa również na usprawnienie funkcji wzroku i słuchu u dzieci dotkniętych deformacjami natury fizycznej. Wpływa  dodatnio na rozwój umysłowy, kształtowanie charakteru, poczucie własnej wartości, usprawnienie manualne, nawiązywanie kontaktów interpersonalnych. Metoda ta, skonstruowana dla maksymalizacji osiągnięć, w tym superuczenia się, wpływa na obniżenie poziomu agresji u dorastającej młodzieży, użyteczna jest w przypadkach ADD/ADHD, dysleksji i innych trudnościach w nauce. Przynosi nadzwyczajny stan umysłowego spokoju i poszerzonej świadomości. Wzmacnia umysłowe zdolności stymulując wyobraźnię dobranymi tonami częstotliwości, co prowadzi do stanu odejścia od pojmowania świata za pomocą zmysłów, na korzyść zupełnego odbicia się od świata realnego na czas działania sesji, co odciąża w zdecydowany sposób mózg i oddala stres. Muzykoterapię Dogłębną-Komórkową wykorzystuje się u dzieci nadpobudliwych, z lękami, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niską koordynacją ruchową, niepełnosprawnych ruchowo z trudnościami w nauce czytania i pisania (dyslektycy), u osób z niedorozwojami, zahamowanych, wycofanych, w problemach natury logopedycznej, w pracy z osobami upośledzonymi umysłowo z zaburzeniami sprzężonymi, z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu.
 
Program szkolenia:

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA (czas realizacji 6 h,)


ETAP I - Blok informatyczny ( teoretyczny)

1.    Muzykoterapia tradycyjna a Muzykoterapia Dogłębna-Komórkowa.
2.    Dźwięk i jego działanie.
3.   Istota pracy metodą „Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej” jako terapii dźwiękami     
4    Kamerton  instrument- narzędzie    
5    Centra naszej energii (czakramy) i ich właściwości
6.   Poznanie technik pracy z dźwiękiem wg metody MDK      
7.   Kamertony używane w terapii i ich zastosowanie w odpowiednich  technikach     
8.  Wykorzystywanie MDK w terapii dziecka z problemami logopedycznymi oraz innymi       deficytami rozwojowymi.
9.    Wykorzystywanie MDK do przyspieszonego uczenia    
10. Efekty Muzykoterapii Dogłębnej- Komórkowej 
 
 
ETAP II - Blok praktyczny

Wykorzystuje środki i narzędzia takie jak: głos ludzki, kamertony,  jako wyroby medyczne. Jest kontynuacją tematyki Bloku I, tym razem przedstawionej od strony praktycznej.
1.    Przeprowadzenie na sobie różnych technik wykorzystywanych w MDK
2.    Odczuwanie dźwięku na własnym ciele, dzięki przeprowadzonym technikom poprawy zdrowia za pomocą dźwięku kamertonów i głosu na sobie samym oraz grupie (praca na kamertonach terapeutycznych).     
3.    Oczyszczenie centrów energetycznych i udrożnienie kanałów    
 
 
 

Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 11:37
Strona 1 z 2

Szukaj produktu


Wiadomości

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9697898
 • "Bardziej niż jakikolwiek inny pojedynczy wynalazek, pismo przekształca świadomość"