Oczyszczanie nerek

utworzone przez | 3 sierpnia 2018

Oczyszczanie nerek [należy je wykonać przed czyszczeniem wątroby.]

 • 1/2 szklanki korzenia hortensji,
 • 1/2 szklanki korzenia sadźca,
 • 1/2 szklanki korzenia prawoślazu lekarskiego,
 • 4 garści świeżej zielonej pietruszki,
 • nalewka z nawłoci (Solidago – nie dodawaj, jeśli jesteś na nią uczulony),
 • kapsułki z imbirem,
 • kapsułki mącznicy lekarskiej {Arctostaphylos uva-ursi),
 • gliceryna roślinna,
 • 220 g koncentratu z czarnej wiśni,
 • witamina B6 (250 mg),
 • tlenek magnezu w tabletkach (300 mg).

Odmierz 1/4 szklanki każdego z korzeni i nasącz je w 10 szklankach zimnej wody z kranu, używając niemetalowego pojemnika z przykrywką (może być talerz). Po 4 godzinach (lub nocy) dodaj koncentrat z czarnej wiśni, zagotuj i pozostaw na małym ogniu na 20 minut. Wypij 1/4 szklanki, gdy płyn będzie już wystarczająco schłodzony. Przelej resztę przez niemetalowy durszlak do wysterylizowanego, półlitrowego słoika (szklanego) i kilku nadających się do zamrażania pojemników. Słoik przechowuj w lodówce.Opłucz pietruszkę i gotuj przez 3 minuty w 1 litrze wody. Wypij 1/4 szklanki ostudzonego płynu. Włóż 1/2 litra do lodówki, a drugie pół do zamrażalnika. Wy-rzuć rozgotowane kawałki pietruszki.

 Konieczne do przeprowadzenia kuracji zioła są dostępne w naszej hurtowni.

 RECEPTURY

Dawkowanie: każdego ranka zmieszaj w dużym kubku 3/4 szklanki naparu z korze¬ni z 1/2 szklanki wody z pietruszki. Dodaj 20 kropli nalewki z nawłoci i 1 łyżkę gliceryny. Pij miksturę w małych dawkach przez cały dzień. Przechowuj w niskiej temperaturze. Nie wypijaj całości na raz, bo rozboli cię brzuch i będziesz czuć ucisk na pęcherzu moczowym. Jeśli masz wrażliwy żołądek, zacznij od połowy dawki dziennie.Po pierwszym gotowaniu przechowaj korzenie w zamrażalniku. Po 13 dniach, kiedy zaczną kończyć się zapasy, ponownie zagotuj te same korzenie, lecz tym ra-zem w 6-ciu szklankach wody. Gotuj je tylko 10 minut. Starczy ci tego teraz na następne 8 dni (łącznie z poprzednim gotowaniem – 3 tygodnie). Jeśli chcesz, możesz użyć tych samych korzeni po raz trzeci, lecz wtedy receptura będzie mniej skuteczna. Jeśli masz poważne problemy z nerkami, używaj tych samych korzeni tyl¬ko dwukrotnie.Po trzech tygodniach na nowo użyj świeżych ziół. Rezultaty oczyszczania nerek widoczne są dopiero po sześciu tygodniach stosowania tych ziół, a w ciężkich przypadkach trzeba na nie czekać nieco dłużej. Zażywaj także:
 • kapsułki z imbirem: 1 do każdego posiłku (3 dziennie),
 • kapsułki z mącznicy lekarskiej (Arctostaphylos uva-ursi): jedna do śniadania i dwie do kolacji,
 • witaminę B6 (250 mg): raz dziennie,
 • tlenek magnezu (300 mg): raz dziennie.
Zażywaj te suplementy tuż przed jedzeniem, aby uniknąć odbijania.
Uwagi dotyczące receptury: zarówno zioła, jak i napar z pietruszki łatwo się psu¬ją. Przegotowuj je co 4 dni (gdy są przechowywane w lodówce). To zapewni sterylizację. Jeśli zagotujesz zioła rano, możesz zabrać je ze sobą do pracy (w szklanym słoiku) bez potrzeby przechowywania w lodówce.Bądź ostrożny, gdy zamawiasz zioła! Nie wszyscy dostawcy prezentują ten sam standard jakości. Korzenie powinny mieć silny zapach. Jeśli te, które kupujesz, ma¬ją słaby aromat, oznacza to, że straciły swe właściwości; zmień dostawcę. Należy używać świeżych ziół. Nie używaj korzeni w proszku.Oto kilka praktycznych informacji:
Hortensja (Hydrangea arborescenś) jest popularnym krzewem kwitnącym.
Korzeń sadźca (Eupatorium purpureum) jest dzikim kwiatem.
Korzeń prawoślazu lekarskiego (Althea ojficinallis) ma żelowatą konsystencję i łagodzi ból.
Świeżą pietruszkę można kupić w sklepie warzywnym lub na targowisku. Suszo¬na pietruszka nie działa.Ziele nawłoci (Solidagó) działa równie dobrze jak zrobiona z niego nalewka, lecz wdychanie ziela może spowodować reakcję alergiczną. Jeśli jesteś uczulony na nawłoć, usuń ją z przepisu. Imbir ze sklepu spożywczego jest odpowiedni. Możesz wsypać go do kapsułek (rozmiar 0,1 lub 00). Istnieją prawdopodobnie tuziny ziół, które rozpuszczają kamienie i kryształki nerkowe. Jeśli jesteś w stanie zdobyć tylko kilka z ziół podanych w recepturze, przygotuj ją mimo wszystko. Po prostu minie trochę więcej czasu, zanim zauważysz poprawę. Pamiętaj, że witamina B6 i magnez zażywane codziennie mogą zapobiec formowaniu się kamieni szczawianowych, ale tylko wtedy, gdy przestaniesz pić herbatę. Herbata zawiera 15,6 mg kwasu szczawiowego na szklankę38. Wysoka szklanka herbaty z lodem może zawierać ok. 20 mg kwasu szczawiowego. Przestaw się na herbaty ziołowe. Kakao i czekolada również mają zbyt wiele kwasu szczawiowego. Pamiętaj także, że kryształki fosforanowe formują się, w przypadku spożywania nadmiernej ilości fosforanu. Poziom fosforanu jest wysoki w mięsie, chlebie, kaszach i płatkach zbożowych, makaronie oraz napojach gazowanych. Ogranicz spożywanie tych produktów i zwiększ w swojej diecie udział mleka (2% tłuszczu), owoców i warzyw. Pij przynajmniej 1 litr wody dziennie.Wykonuj oczyszczanie nerek przynajmniej 2 razy do roku.Możesz rozpuścić wszystkie kamienie nerkowe w przeciągu 3 tygodni, a jednocześnie wyprodukować nowe w przeciągu 3 dni, jeśli pijesz herbatę, kakao i napoje zawierające fosfor. Żaden z napojów podanych w przepisach w niniejszym rozdziale nie powoduje formowania się kamieni.
Źródło: „Kuracja życia metodą dr Clark”

Zobacz również

Oprócz rozbudowanej bazy wiedzy logopedycznej warto odwiedzić encyklopedię nomenklatury używanej w logopedii. Ponadto prowadzimy cykliczne szkolenia dla profesjonalistów oraz blog dla rodziców. Szczególnie zapraszamy do publikacji fachowych oraz bazy poradni i specjalistów związanych z logopedią.

MENU