Oczyszczanie wątroby

utworzone przez | 3 sierpnia 2018

Oczyszczanie wątroby
Oczyszczanie wątroby z kamieni znacznie poprawia trawienie będące podstawą dobrego zdrowia. Również za każdym razem będziesz obserwować, jak znikają twoje alergie. Kuracja ta – co jest rzeczą niezwykłą – pomoże ci pozbyć się także bólu ramion i karku. Będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie.Oczyszczanie wątrobowych dróg żółciowych jest najskuteczniejszą metodą na poprawę zdrowia.
Nie należy go jednak przeprowadzać przed wykonaniem programu usuwania pasożytów. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, przed oczyszczaniem wątroby oczyść nerki oraz przeprowadź wszystkie zabiegi dentystyczne.Zadaniem wątroby jest produkowanie 1-1 1/2 litra żółci dziennie! Narząd ten ma wiele kanalików, które przenoszą żółć do jednego wspólnego przewodu żółciowego. Łączy się on z pęcherzykiem żółciowym, przechowującym tą substancję. Jedzenie tłuszczy i białka zmusza woreczek żółciowy do całkowitego opróżnienia w przeciągu 20 minut. Przechowywana w nim żółć przechodzi wtedy przez wspólny przewód żółciowy do jelit. U wielu osób, w tym także dzieci, drogi żółciowe zatkane są kamieniami. W niektórych przypadkach są one przyczyną alergii lub wysypek, a czasami ich obecność nie powoduje żadnych dolegliwości. Nie widać ich na badaniu USG ani zdjęciu rentgenowskim. Z reguły nie ma ich w woreczku żółciowym. Oprócz tego, większość z nich jest zbyt mała i niezwapniona – warunek konieczny, by były widoczne na zdjęciu rentgenowskim. Istnieje kilka rożnych rodzajów kamieni żółciowych, spośród których większość zawiera kryształki cholesterolu. Mogą mieć różne kolory: czarny, czerwony, biały, zielony lub jasnobrązowy. Kolor zielony mają kamienie powleczone warstwą żółci. Na zdjęciu możesz też zauważyć, jak wiele z nich zawiera ciała obce. Czy są to resztki pasożytów? Zwróć uwagę, że wiele z nich ma kształt korków z poprzecznymi rowkami.

Konieczne do przeprowadzenia kuracji zioła są dostępne w naszej hurtowni.

RECEPTURY

Przygotowanie
Nie wolno oczyszczać wątroby, gdy znajdują się w niej żywe pasożyty. Nie wydaliłbyś zbyt wielu kamieni i czułbyś się bardzo osłabiony. Zanim przystąpisz do kuracji, przez tydzień codziennie używaj zappera lub przejdź przez pierwsze 3 tygodnie programu zabijania pasożytów. Jeśli jesteś na podtrzymującym programie przeciwpasożytniczym, możesz przystąpić do oczyszczania wątroby w każdej chwili.Równie ważne jest zakończenie oczyszczania nerek przed tą kuracją. Nerki, pęcherz moczowy i drogi moczowe powinny być w jak najlepszej kondycji, by mogły skutecznie usuwać niepożądane substancje, które czasami mogą wydostawać się z jelit w czasie wydalania się żółci.Jeśli to możliwe, najpierw wylecz zęby. W ustach nie powinno być metalu i bakterii (zębodoły powinny być oczyszczone). Zanieczyszczona jama ustna może stanowić duże obciążenie dla wątroby. Przed kuracją pozbądź się więc i tego problemu, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Składniki:

  • sól gorzka (epsomit)    4 łyżki
  • oliwa z oliwek    1/2 szklanki (rzadszy olej jest łatwiejszy do wypicia)
  • świeży grejpfrut czerwony    1 duży lub 2 małe, by uzyskać 2/3 do 3/4 szklanki soku
  • Ornityna    od 4 do 8 kapsułek, aby móc zasnąć. Nie pomijaj jej, bo możesz doświadczyć najgorszej nocy w swoim życiu!
  • duża plastikowa słomka pomocna przy piciu półlitrowy słoik z pokrywką

Wybierz na kurację odpowiedni czas (np. sobotę), tak aby móc odpocząć następnego dnia. Nie zażywaj żadnych lekarstw, witamin czy pigułek, bez których możesz się obejść – mogą przeszkadzać w kuracji. Dzień wcześniej przerwij picie ziół na nerki i kurację przeciwpasożytniczą. Zjedz śniadanie nie zawierające tłuszczów, a na obiad – na przykład gotowaną kaszkę z owocami, sok owocowy, chleb z konfiturami lub miodem (bez masła i mleka), pieczone ziemniaki czy inne warzywa doprawiane jedynie solą. To pozwoli, by w wątrobie zgromadziła się żółć i zwiększyła w niej ciśnienie. Zwiększone ciśnienie umożliwi szybsze wypłukiwanie kamieni.14.00. Po godz. 14:00 nic nie pij ani nie jedz. Jeśli złamiesz tą zasadę, możesz się rozchorować. Przygotuj sól gorzką (epsomit). Rozpuść 4 łyżki w 3 szklankach wody i wlej do słoika. Wyjdą z tego 4 porcje, po 3/4 szklanki każda. Włóż słoik do lodówki, by schłodzić (jedynie dla wygody i poprawy smaku).18.00. Wypij jedną porcję (3/4 szklanki) schłodzonej soli gorzkiej. Jeśli nie przy¬gotowałeś jej wcześniej, rozpuść 1 łyżkę w 3/4 szklanki. Możesz dodać 1/8 łyżeczki witaminy C do smaku. Po wypiciu soli możesz też przepłukać usta wodą.Wyjmij oliwę z oliwek i grejpfrut z lodówki, by się nagrzały.
20.00. Wypij następne 3/4 szklanki soli gorzkiej. Choć nie jadłeś nic od 14:00, nie będziesz odczuwać głodu. Wykonaj wszystkie swoje wieczorne obowiązki. Czas pełni bardzo ważną rolę w tej kuracji. Nie możesz opóźnić ani przyspieszyć żadne¬go z etapów o więcej niż 10 minut.

21.45. Odmierz 1/2 szklanki oliwy i wlej do półlitrowego słoika. Wyciśnij ręcz-nie sok z grejpfruta do miarki. Wyciągnij z miarki kawałki grejpfruta widelcem. Potrzebujesz przynajmniej 1/2 szklanki soku lub więcej (do 3/4 szklanki). Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości soku z grejpfruta, możesz dodać odpowiednią ilość soku z cytryny. Dodaj sok do oliwy. Zamknij szczelnie słoik i mocno wstrząśnij, aż mieszanina stanie się wodnista (jest to możliwe tylko wtedy, gdy sok z grejpfruta jest świeży). Teraz pójdź do toalety przynajmniej raz, nawet jeśli przez to nie zdążysz wypić mikstury punktualnie o 22:00. Nie spóźnij się jednak więcej niż 15 min.22.00. Wypij miksturę. Zażyj 4 kapsułki ornityny po kilku pierwszych łykach, by móc zasnąć w nocy. Jeśli cierpisz na bezsenność, zażyj 8 kapsułek ornityny. Picie oliwy z sokiem z grejpfruta jest łatwiejsze. Po każdym łyku mikstury możesz też zjeść troszeczkę keczupu, cynamonu lub brązowego cukru. Możesz postawić miksturę koło łóżka, ale pij ją na stojąco. Wypij w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób starszych lub osłabionych).

Natychmiast połóż się do łóżka. Jeśli tego nie zrobisz, kuracja może się nie udać. Im szybciej się położysz, tym więcej kamieni zostanie usuniętych z wątroby. Dlatego przygotuj się do spania dużo wcześniej. Nie sprzątaj kuchni. Jak tylko wypijesz miksturę, połóż się do łóżka na plecach z głową ułożoną wysoko na poduszce. Spróbuj myśleć o tym, co dzieje się w wątrobie. Spróbuj nie ruszać się przez przynajmniej 20 minut. Możesz być w stanie wyczuć, jak kamienie przesuwają się wzdłuż dróg żółciowych. Jest to bezbolesne, gdyż zastawki dróg żółciowych są otwarte (dzięki soli gorzkiej). Zaśnij. Nie wstawaj z łóżka, bo może ci się nie udać pozbyć kamieni.

Rano. Po przebudzeniu wypij trzecią porcję soli gorzkiej. Jeśli masz mdłości lub problemy z żołądkiem, poczekaj z wypiciem soli aż miną. Możesz ponownie się położyć. Nie wypijaj tej porcji przed 6.00 rano. 2 godziny później. Wypij czwartą, ostatnią porcję soli gorzkiej (3/4 szklanki). Możesz wrócić do łóżka.Po następnych 2 godzinach. Możesz jeść. Zacznij od soku owocowego. Pół godziny później zjedz jakiś owoc. Po godzinie możesz jeść lekkie potrawy, a do kolacji powinieneś już czuć się dobrze.  Jak ci poszło? Z rana możesz spodziewać się rozwolnienia. Do obserwowania kamieni w stolcu użyj latarki. Zwróć szczególną uwagę na obecność zielonych kamieni, gdyż kolor ten jest dowodem na to, iż są to autentyczne kamienie wątrobowe, a nie resztki pokarmu. Jedynie żółć wątrobowa ma zielony kolor. Kał osiada na dnie, a kamienie wątrobowe unoszą się na powierzchni wody, gdyż zawierają cholesterol. Oszacuj ilość zielonych i jasnobrązowych. Będziesz musiał pozbyć się 2000 kamieni, zanim wątroba będzie wystarczająco czysta, by trwale uwolnić cię od alergii, zapalenia kaletki i bólów karku. Po pierwszym oczyszczaniu dolegliwości te mogą ustąpić na kilka dni. Symptomy pojawią się ponownie, gdy kamienie z głębszych części dróg żółciowych przesuną się do przodu. Możesz powtarzać oczyszczanie w dwutygodniowych odstępach czasu. Nie przeprowadzaj kuracji w trakcie choroby.Czasami w drogach żółciowych formują się kryształki cholesterolu, które nie przyjęły formy okrągłych kamieni. Wyglądają one jak „sieczka”, gdy unoszą się na wodzie w toalecie. Mogą mieć jasnobrązowy kolor i mieścić w sobie miliony drobnych białych kryształków. Oczyszczanie się z tej „sieczki” jest równie ważne, jak oczyszczanie z kamieni.Czy oczyszczanie wątroby jest bezpieczne? Tak. Moja opinia jest oparta na doświadczeniu 500 osób, w tym wielu po 70 czy 80 roku życia. Żadna z nich nie musiała pójść do szpitala. Nikt nawet nie skarżył się na ból. Jednak parę osób źle się czuło przez kilka dni po kuracji, choć w każdym z tych przypadków zaniedbano program likwidowania pasożytów. Dlatego właśnie w instrukcjach doradza się wcześniejsze przejście programu przeciwpasożytniczego i oczyszczania nerek.

GRATULUJĘ! Pozbyłeś się kamieni żółciowych bez operacji! Chciałabym powiedzieć, że to ja stworzyłam tą kurację, ale nie mogę, gdyż została ona wynaleziona setki, jeśli nie tysiące lat temu.

Źródło: „Kuracja życia metodą dr Clark”

Zobacz również

Oprócz rozbudowanej bazy wiedzy logopedycznej warto odwiedzić encyklopedię nomenklatury używanej w logopedii. Ponadto prowadzimy cykliczne szkolenia dla profesjonalistów oraz blog dla rodziców. Szczególnie zapraszamy do publikacji fachowych oraz bazy poradni i specjalistów związanych z logopedią.

MENU