Twój koszyk jest pusty
Śr, 13 grudzień 2017

Odwiedza nas 1056 gości oraz 0 użytkowników.

Psychologia

Psychologia (27)

piątek, 05 luty 2016 13:19

Charakterystyka osób z upośledzeniem umysłowym

Napisane przez

Charakterystyka osób z upośledzeniem umysłowym

Osoby z lekkim upośledzeniem umysłowym.

       Osoby upośledzone umysłowo w stopniu lekkim charakteryzują się najłagodniejszą formą niedorozwoju umysłowego. Pod względem wyglądu zewnętrznego i budowy ciała nie wykazują większych odchyleń od normy. Dopiero po bardziej dokładnej obserwacji można zauważyć u nich pewne anomalie fizyczne, które występują częściej niż u jednostek normalnych, np. osłabienie fizyczne, brak harmonii w rozwoju, zez, oczopląs, zajęcza warga. Częściej też mają  uszkodzony zmysł wzroku i słuchu, narząd ruchu czy zaburzenia motoryki (wolniejsze ruchy, mniej precyzyjne, problemy z koordynacją).

Z chwilą pojawienia się zabawek w życiu dziecka rozpoczyna się nowy etap, w którym dzięki zabawkom zaczyna ono zdobywać nowe doświadczenia . Już od pierwszego roku życia dzieci zaczynają symbolicznie wykorzystywać przedmioty, np. pudełko od zapałek może być dla dziecka samochodem.
poniedziałek, 09 marzec 2015 16:58

Struktura systemu oświaty kształcenie integracyjne POLSKA

Napisane przez
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej z zarządzenia nr 29 z dnia 4 października 1993r. uczniów z dysfunkcjami do klas integracyjnych przyjmuje się na wniosek lub za zgodą rodziców dziecka oraz na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i opinii psychologa, jednakże opinia tego organu musi być pozytywna, zaś w orzeczeniu konieczny jest zapis o możliwości kształcenia przebadanego ucznia w szkole integracyjnej.


 Wykorzystanie zabawy i zabawki w procesie wychowania


           Z chwilą pojawienia się zabawek w życiu dziecka rozpoczyna się nowy etap, w którym dzięki zabawkom zaczyna ono zdobywać nowe doświadczenia . Już od pierwszego roku życia dzieci zaczynają symbolicznie wykorzystywać przedmioty, np. pudełko od zapałek może być dla dziecka samochodem.

Koncepcje pedagogiczne traktujące o kontroli i ocenie ucznia w edukacji wczesnoszkolnej

 

         Pani doktor Beata Oelszlaeger - Kosturek w pracy „Jak oceniać ucznia? Środki i metody kształcenia samokontroli i samooceny w edukacji wczesnoszkolnej” wyróżniła cztery modele szkół, w których kontrola i ocena miały różną postać.

środa, 11 luty 2015 14:43

Specyfika edukacji wczesnoszkolnej

Napisane przez


Specyfika edukacji wczesnoszkolnej

Edukacja wczesnoszkolna według tego co zostało ustanowione w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół w załączniku drugim ma na celu poprowadzenie dziecka przez kolejne etapy nauczania tak, aby przygotować je do przejścia z nauczania zintegrowanego w nauczanie przedmiotowe. 

Strona 1 z 5

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9697884
  • "Dzieci dyslektyczne mają ogromne problemy z nauką języków obcych, o ile w ogóle są w stanie się ich nauczyć."