Współpraca logopedy z psychologiem

utworzone przez | 26 lipca 2018

Dzieci, które z powodu opóźnień lub zaburzeń w rozwoju mowy trafiają pod opiekę logopedyczną i korzystają z usług logopedy, poddawane są zazwyczaj na początku i czasami w trakcie prowadzenia z nimi zajęć usprawniających rozwój mowy, badaniom psychologicznym.

Badania te mają za zadanie przekonanie nas o rzeczywistym poziomie intelektualnym dziecka oraz o tym czy istnieje jakieś poważniejsze odchylenie od normy w sferze intelektualnej, czy dziecko wreszcie pod względem psychologicznym, mimo występujących u niego zaburzeń mowy, jest dojrzałe do rozpoczęcia nauki szkolnej. Często zdarza się, że pedagodzy chcą się dowiedzieć czy występujące u dziecka trudności szkolne wynikają ze współistniejących wad mowy czy też są od nich niezależne.
 Artykuł płatny, koszt 2,46 PLN brutto.

Zobacz również

Oprócz rozbudowanej bazy wiedzy logopedycznej warto odwiedzić encyklopedię nomenklatury używanej w logopedii. Ponadto prowadzimy cykliczne szkolenia dla profesjonalistów oraz blog dla rodziców. Szczególnie zapraszamy do publikacji fachowych oraz bazy poradni i specjalistów związanych z logopedią.

MENU