Twój koszyk jest pusty
Śr, 13 grudzień 2017

Odwiedza nas 1055 gości oraz 0 użytkowników.

Streszczenia ważnych książek

Streszczenia ważnych książek (7)

Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS
Duża część dzieci alergicznych i astmatycznych cierpi na dyspraksję i hiperaktywność o różnym stopniu nasilenia. wiele z nich ma także problemy z koncentracją i skupieniem uwagi w czasie wykonywania jakiejś czynności. Ma to bezpośredni wypływ na ich zdolność do nauki. Średnio dyspraksja z dysleksją współwystępuje w 50% przypadków a ADHD i dysleksja powiązane są ze sobą 30-50%. Dlaczego wiele z tych dzieci, gdy dorośnie, zostanie zdiagnozowanych jako schizofrenicy, chorzy na depresję oraz cierpiący na inne problemy psychiczne lub psychologiczne? Należy spojrzeć na jeden czynnik, który grupuje wszystkich tych pacjentów. Czynnikiem tym jest stan ich systemu pokarmowego. Wydaje się, że układ pokarmowy dziecka jest kluczem do jego rozwoju umysłowego. Punktem wyjścia do różnych ukrytych schorzeń mogących manifestować wiele kombinacji objawów, są jelita. Zamiast szufladkować dzieci w poszczególne typy schorzeń powinniśmy nazwać wspólnie to ukryte schorzenie, które wywodzi się właśnie z jelit i wywołuje objawy schorzeń w wielu różnych kombinacjach. Wśród tych schorzeń warto wymienić: schizofrenię, depresję, depresje maniakalną, schorzenia pokarmowe oraz inne zaburzenia psychiczne. Ojciec nowoczesnej psychiatrii, francuski psychiatra Phillipe Pinel (1745-1828), po wieloletnich badaniach mających problemy psychiczne stwierdził: „Pierwsze miejsce szaleństwa przypada generalnie w żołądku i trzewiach”.

Podstawy metody Bobas Lubi Wybór
       Metoda opiera się na wspólnym spożywaniu posiłków z niemowlęciem – jedzeniem tego samego, w tym samym czasie, przy wspólnym stole. Zamysłem metody jest samodzielne jedzenie malucha bez sięgania po „produkty dla niemowląt” i przeciery, bez karmienia łyżeczką. BLW ułatwia wprowadzanie stałych posiłków.

LECZENIE CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I ONKOLOGICZNYCH
TOM 2 PROWOKATORZY- PIERWOTNIAKI,GRZYBY, GLISTY.
       Pierwotniaki mają znacznie bardziej złożoną organizację czynnościową niż bakterie i grzyby. Z zewnątrz ciało pierwotniaków pokrywa elastyczna a jednocześnie wytrzymała błona. U niektórych gatunków błona komórkowa może zawierać fibryle, a nawet szkielet mineralny. Zestaw organelli jest identyczny jak u komórek zwierząt wielokomórkowych.
       Lamblioza- to inwazja pierwotniaków wywołana przez pasożyty z klasy wiciowców, cechują się znaczną ruchliwością, najważniejszymi nosicielami tego pasożyta są gryzonie. Lambliozę dzielimy na : lambliozę jelit i dróg żółciowych, częściej spotykana jest lamblioza dróg żółciowych i wątroby. Najskuteczniejszą metodą usuwania lamblii jest płukanie jelita cienkiego słoną odą- metoda Szankh Prakszalana. Potrzebny jest do oczyszczania zestaw ziół oczyszczających dzielony na:
 • Zioła żółciopędne- nieśmiertelnik(kocanka), znamiona kukurydzy, korzeń mniszka, wrotycz, rdest ptasi, berebys.
 • Zioła przeczyszczające- korzeń rzewienia, kora kruszyny, liść senesu, szakłyk afrykański, siemię lniane
 • Zioła moczopędne -mącznica lekarska, skrzyp polny, pączki brzozy
 • Zioła uspokajające -serdecznik, mięta, rumianek.
środa, 15 luty 2017 07:30

"Nieznana Medycyna" Julia Schopick

Napisane przez

       Julii Schopick „Nieznana Medycyna”. Autorka podaje cztery metody leczenia różnych chorób bardzo skuteczne. W USA, są lekarze którzy leczą tymi metodami, ale całe inne środowisko medyczne jak zawsze nie jest tym zainteresowane bo za tym nie idą pieniądze, a metody nie są drogie, ale bardzo skuteczne.
       We wstępie dowiadujemy się, że dzięki skrupulatnemu prowadzeniu kroniki wydarzeń opisujących stosowanie naltreksonu w niskiej dawce, kwasu alfa-liponowego, diety patogennej i preparatu srebra Julia Schopick nie tylko mówi Czytelnikom o tym, że istnieją udowodnione sposoby leczenia, o których lekarze zapewne im nie powiedzą, lecz także- co jest równie ważne- uświadamia im, że mogą zacząć sprawować kontrolę nad kontaktami z przedstawicielami świata medycyny.   

czwartek, 24 listopad 2016 12:17

"Dziecko dys - logiczne" Bernard Rimland

Napisane przez
Bernard Rimland „DZIECKO DYS-LOGICZNE”
Dlaczego miliony dzieci cierpią na nadpobudliwość, zaburzenia uwagi, zaburzenia umiejętności szkolnych, depresję, są agresywne, zbuntowane lub porywcze
- i co możemy z tym zrobić.

       Bernard Rimland w książce "Dziecko dys-logiczne" zapoznaje nas ze swoimi pracami naukowymi, które dotyczyły niewłaściwych zachowań dzieci (i dorosłych).
Przez kilkadziesiąt lat śledził życie wybranych osób i przeprowadził różnorodne badania w
wyniku których odkrył czynniki wpływające na negatywne zachowania oraz wskazał sposoby na ich zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie.
Do grupy dzieci dys-logicznych autor zaliczył te, u których występują pewne zaburzenia powodujące brak logicznego myślenia. Są nimi dzieci autystyczne, nadpobudliwe psychoruchowo (z ADHD), z zaburzeniami dwubiegunowymi, depresją, dysleksją, dysortografią, aroganckie czy agresywne. Po ich twarzach nie poznamy, że mają problemy zdrowotne natomiast po kilkuminutowej obserwacji dojdziemy do wniosku, że są "niegrzeczne", "niekulturalne" i "źle wychowane", zaś winą za ich zachowanie obarczymy rodziców. Z tą opinią nie zgadza się dr Bernard Rimland, ponieważ jest ona bardzo krzywdząca dla  rodziców tych dzieci, którzy kochają swoje dzieci i robią wszystko, co w ich mocy, aby wychować swoje pociechy jak najlepiej. Autor książki, a jednocześnie psycholog dziecięcy i ojciec autystka, podczas swoich prac badawczych (trwających ponad pięćdziesiąt lat) doszedł do ciekawych spostrzeżeń. Stwierdził , że na zaburzenia nie mają wpływu układy społeczne, powodem są czynniki biologiczne tj. uszkodzony mózg. To nasz najważniejszy organ, to w nim rodzi się każda myśl: radosna, smutna, przerażająca. To jaka ona jest, zależy od tego co mu dostarczamy, a więc od rodzaju: powietrza, napojów i pokarmu. Aby mózg działał prawidłowo powinien dostawać substancje odżywcze we właściwych proporcjach. Kiedy mózg nie pracuje prawidłowo występuje dys- logiczne myślenie. Mózg jest podstawą każdego zachowania i każdej emocji, a kiedy jest uszkodzony, myśli i działania, które wywołuje, również są wadliwe i niebezpieczne.

LECZENIE CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I ONKOLOGICZNYCH.
Lek. med. Olga. I. Jelisejewa, Tom I
Infekcja i wirusy jako zagrożenie dla życia człowieka.
       W książce mowa jest o wpływie infekcji i wirusów na rozwój procesów patologicznych. Czytelnicy dowiedzą się o tym, w jaki sposób wirusy i bakterie chorobotwórcze przedostają się do organizmu człowieka i do jakich skutków może doprowadzić takie wtargnięcie. Krótko opisano tradycyjne metody terapii, a także podejście do leczenia stosowane w “Medycznym centrum Jelisejewej”. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników.
Na czym polega niebezpieczeństwo wynikające z infekcji i wirusów?
– Wirusy stanowią mechanizm uruchamiający i kształtujący wiele poważnych schorzeń.
– Wirusy „morzą głodem” komórki organizmu osłabiając je i przygotowując grunt do przenikania niebezpiecznych   mikroorganizmów.
– Wirusy i bakterie niszczą odporność, co prowadzi do rozwoju najcięższych chorób.

„DZIECI Z GŁODUJĄCYMI MÓZGAMI. PRZEWODNIK TERAPII MEDYCZNYCH DLA CHORÓB SPEKTRUM AUTYZMU” autorstwa dr Jaqelyn McCandless
       Książka „Dzieci z głodującymi mózgami” przeznaczona jest dla rodziców dzieci, u których zdiagnozowano autyzm bądź choroby ze spektrum autyzmu – ASD (Zespół Aspergera,  PDD – ogólne upośledzenie rozwoju, ADD – zespół deficytu uwagi, ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej).
       Książka stanowi praktyczny przewodnik, opisujący najnowsze terapie biomedyczne, mogące stać się przełomem w terapii i leczeniu dzieci dotkniętych w.w. chorobami.
       Wśród kryteriów definiujących autyzm wyszczególnia się: „poważne zaburzenie rozwoju komunikacji, ograniczone, powtarzalne zachowanie i wzorce zachowania, zainteresowań, aktywności i wyobraźni, wczesny początek występowania zmian (przed 3-5 r.ż.) oraz zaburzona odpowiedź na bodźce zmysłowe” (za McCandless 2007, 34).

Szukaj produktu


Wiadomości

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9697884
 • "W dzisiejszym świecie, aby coś zmienić, trzeba najpierw wykazać, że to jest „złe”. Co stoi jednak na przeszkodzie, aby od razu udoskonalić „ dobre?”

   

   Edward de Bono