Leczenie, terapia i rehabilitacja w oparciu o elementy muzykoterapii

utworzone przez | 13 kwietnia 2018 | Archiwalne

Leczenie, terapia i rehabilitacja w oparciu o elementy Muzykoterapii Tradycyjnej (MT), Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej (MDK) i Metody Ruchów Artykulacyjnych (MRA).

„Nadejdą takie czasy, kiedy choroba nie będzie określana w taki sposób w jaki robią to dziś lekarze i psycholodzy, lecz o chorym człowieku będzie się mówić słowami muzyków, jak o rozstrojonym pianinie” – Rudolf Steiner ( twórca antropozofii, żył w latach 1861- 1925 ).

Osoby prowadzące: Jolanta Falana Kozłowska.

Na początek kilka słów o MDK. MDK jako metoda wykorzystuje w leczeniu naturalną falę dźwiękową, jest nowo- odkrytą, bardzo skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Przez możliwości uwolnienia się od ok. 250 rożnych schorzeń, przynosi ona spokój wewnętrzny i radość, gdyż uczucie szczęścia pojawia się już dzięki samej wibracji. Fale dźwiękowe o konkretnych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów- KAMERTONÓW, które może na sobie zastosować każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna i nie zna skutków ubocznych. Techniki MDK zostały stworzone w oparciu o prawa fizyki, gdzie dominującą rolę odgrywa ENERGIA. Zasada działania to dostrajanie się komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytej własnej częstotliwości zdrowia- balansu, podanej w odpowiednim kamertonie. ( badanie dr Barbary Hero ). Przy czym komórki nowotworowe z racji swej słabości ulegają wówczas rozpadowi, pękają z powodu BRAKU DOSTROJENIA SIĘ do odpowiednich częstotliwości i usuwane są z toksynami z organizmu, zdrowe zaś pozostają nienaruszone, a na dodatek odżywione ( badanie Fabiena Mamana , Paryż 1981). To czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą zawsze pozytywny efekt dla wszystkich komórek ciała, dlatego niemal natychmiast następuje poprawa samopoczucia. Spektrum działania KAMERTONÓW jest bardzo szerokie, na co dowodem są wyleczenia z wielu przypadków stanów zapalnych, guzów, torbieli, kamieni, chorób układu kostnego, moczowo- płciowego, trawiennego, czy oddechowego, przewlekłej depresji, chronicznego zmęczenia, stresu, menopauzy, otyłości i cellulitis, bólach rożnego pochodzenia, zaburzeniach psychicznych, autyzmu, Parkinsona czy SM (stwardnienie rozsiane ), rekonwalescencjach, niedoborach minerałów, a nawet ciężkich chorób – raka o rożnym podłożu. Dźwięk posiada też doskonałe działanie oczyszczające , gdyż wydala z organizmu wszelkie toksyny. Tym samym mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość, chroniąc nas nawet przed rakiem, nadwagą czy starzeniem. Ponadto dzięki silnemu działaniu na psychikę ( UMYSŁ), uczucia jak strach, żal, smutek, agresja, czy nawet stan depresji odchodzą, a pojawia się spokój i odprężenie. Zaleca się używanie specjalnie dedykowanych tej metodzie kamertonów produkcji polskiej. Instrumenty te rekomendowane są przez Akademię Dźwięku Barbary Romanowskiej.
Metodę MDK może stosować każdy. Wystarczy być gotowym na uzdrawianie i naukę technik, żadne umiejętności muzyczne nie są potrzebne.

Podsumowując: Dźwiękiem z zastosowaniem MDK autorstwa Barbary Romanowskiej możemy leczyć około 250 chorób m.in.

 • wady i zaburzenia mowy- dysleksja- choroby genetyczne
 • ADHD
 • autyzm
 • zaburzenia ośrodka ruchu
 • zaburzenia układu oddechowego
 • bóle różnego pochodzenia
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia psychiczne
 • depresja
 • chroniczne zmęczenie
 • stres
 • stany zapalne rożnego pochodzenia
 • guzy, kamienie, torbiele
 • otyłość, cellulitis
 • choroby układu kostnego
 • choroba Parkinsona
 • stwardnienie rozsiane ( SM)
 • niedobory minerałów
 • problemy z pamięcią i koncentracją
 • rak

Termin szkolenia: do uzgodnienia.

Miejsce szkolenia stacjonarnego: Jastrzębie – Zdrój, ul. 1 Maja 13 A , w obiekcie: Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej Terapii.

Forma szkolenia: wykłady, warsztaty i ćwiczenia.

Cena od uczestnika: 650,00 PLN

Ilość godzin: 16 godzin zegarowych.

Adresaci szkolenia. Grupa adresatów szkolenia jest bardzo szeroka: logopedzi, pedagodzy i inni terapeuci pracujący z dziećmi z wadami wymowy, zaburzeniami mowy i innymi zaburzeniami rozwojowymi, terapeuci pracujący z dziećmi z dysleksją, studenci logopedii,psychologii, pedagogiki,medycyny, rodzice dzieci zagrożonych dysleksją i dyslektycznych, oraz wszyscy inni terapeuci zajęciowi pracujący z pacjentami o różnych schorzeniach, jak również wszyscy zainteresowani własnym zdrowiem, rozwojem i szczęśliwszą przyszłością następnych pokoleń.

Ramowy program szkolenia:

Dzień pierwszy: (sobota )

Muzykoterapia tradycyjna i Dogłębna – Komórkowa – cele i zakres działania;
Stres – fizjologiczne aspekty stresu u dzieci i dorosłych;
Muzyka w medycynie;
Dźwięk i jego działanie – kamerton – instrument muzyczny czy narzędzie?
Centra energetyczne – czakramy i ich właściwości;
Praca z kamertonami – podstawowe techniki używane w terapii dzieci i dorosłych;
Psychoterapeutyczne działanie zajęć:
a) aromaterapia
b) usprawnianie manualne
c) cechy terapeuty
d) indywidualizacja terapii
Przewidywane efekty muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej
Ćwiczenia praktyczne – różne techniki wykorzystane w MDK

Dzień drugi. (niedziela)

Metoda ruchów artykulacyjnych w kontekście współczesnej wiedzy o mózgu,
Możliwości ludzkiego mózgu,
Specyfikacja półkul mózgowych,
Rodzaje inteligencji,
Indywidualne style uczenia się,
Planowanie terapii specjalistycznej z wykorzystaniem wiedzy o mózgu i prawidłowości etapów rozwoju dziecka,
Znaczenie kompleksowej wielospecjalistycznej diagnozy,
Kompleksowa diagnoza logopedyczna,
Diagnoza psychologiczna,
Diagnoza pedagogiczna,
Podstawowe pojęcia i objaśnienia terminologiczne niezbędne do zrozumienia metody,
Krótka historia metody,
Adresaci metody,
Struktura systemu fonetycznego,
Usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego,
Zaprogramowanie pracy nad systemem fonetyczno-fonologicznym połączone z prezentacją pomocy logopedycznych,
Podsumowanie, wnioski, dyskusja.
Po ukończonym szkoleniu wydajemy ZAŚWIADCZENIA. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na poczta@logopedia.pl lub faksem 44 685 32 20

Odpłatność za szkolenia prosimy wpłacać na konto:
P.W.D. Apex, Strzałków, ul. Kopernika 12, 97-500 Radomsko
Bank PEKAO S.A. Nr 15 1240 3132 1111 0010 1030 6913

O miejscu szkolenia uczestnicy zostaną poinformowani tel. lub mailowo min. 3 dni przed planowaną datą szkolenia.

Zobacz również

Oprócz rozbudowanej bazy wiedzy logopedycznej warto odwiedzić encyklopedię nomenklatury używanej w logopedii. Ponadto prowadzimy cykliczne szkolenia dla profesjonalistów oraz blog dla rodziców. Szczególnie zapraszamy do publikacji fachowych oraz bazy poradni i specjalistów związanych z logopedią.

MENU