Twój koszyk jest pusty
Śr, 13 grudzień 2017

Odwiedza nas 1075 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne myśli i cytaty

Ważne myśli i cytaty (325)

Znajdziecie  tu  Państwo ważne treści i informacje dotyczące nie tylko naukowo i praktycznie zweryfikowanych osiągnięć logopedyczno - terapeutycznych, ale także wiedzy i mądrości zgromadzonej przez ludzkość na przestrzeni wieków jej intelektualno- duchowych poszukiwań oraz ponadczasowych  tzw." prawd objawionych". Co prawda  myśli i cytaty wyświetlają się cyklicznie w Kategorii LOGOPEDIA - FAKTY, ale w tym miejscu zostały celowo zebrane, aby poprzez ich dogłębną analizę mógł CZYTAJĄCY dojść do głębszej refleksji i przemyśleń. Pamiętajmy jednak, że nauka tak jak każda inna dziedzina życia podlega procesowi ewolucji i to co jest prawdą dziś, nie będzie już prawdą jutro czy pojutrze. Wiedza o ludzkim mózgu w jakimś zakresie zawsze pozostanie wiedzą hipotetyczną, a proces ludzkiego  poznawania nigdy  się nie kończy. Niemniej jednak będziemy się  starać nadążać za postępami i odkryciami  nauki i najważniejsze treści "w pigułce" tutaj prezentować.

środa, 25 styczeń 2012 09:48

Rewolucją dziewiątego miesiąca

Napisane przez
 Rewolucją dziewiątego miesiąca - Począwszy od dziewiątego miesiąca, następuje istotna zmiana. Dziecko może już znaleźć się w relacji zwanej triadą, złożonej z trzech elementów. Zaczyna obserwować matkę, podążać za nią wzrokiem i potrafi utrzymać dłuższy kontakt z jakimś przedmiotem. Pojawienie się “uwagi wzajemnej “ stanowi bardzo istotną zmianę w zachowaniu dziecka i bywa nazywane “rewolucją dziewiątego miesiąca”.
 
Źródło: http://www.edukacja.edux.pl
środa, 04 styczeń 2012 11:24

Odruch

Napisane przez
Odruch, refleks, reakcja przystosowawcza na bodziec zewnętrzny lub wewnętrzny zachodząca i kierowana przez układ nerwowy. Prosty i niezamierzony ruch mięśniowy lub czynność gruczołu wywołana specyficznym bodźcem wyzwalającym.

Podłożem neurologicznym najprostszego odruchu jest czynność neuronów: doprowadzającego podniety (czuciowego) oraz łączącego i odprowadzającego (ruchowego). W rzeczywistości sprawa jest bardziej złożona, nawet w najprostszych odruchach. Anatomicznym podłożem odruchu jest łuk odruchowy.
 
 

http://portalwiedzy.onet.pl
środa, 04 styczeń 2012 10:36

Odruch marszu automatycznego

Napisane przez
Odruch marszu automatycznego, przy zetknięciu stóp z podłożem dziecko wykonuje rytmiczne ruchy chodzenia. Jednak utrzymywanie się tych odruchów po 6 m. ż. wskazuje na nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
 
 

http://www.forumneurologiczne.pl
czwartek, 09 czerwiec 2005 09:44

Rodzic naprawdę zainteresowany

Napisane przez
"Rodzic naprawdę zainteresowany dobrem dziecka i tym, aby wyrażało ono siebie, powinien pomóc mu najpierw w wyrównaniu deficytów, a następnie w odkryciu jego zainteresowań."
czwartek, 09 czerwiec 2005 09:40

Dysleksja nazywana też

Napisane przez
Dysleksja nazywana też ''ukrytym kalectwem'' jest poważnym ograniczeniem na całe zycie.
czwartek, 09 czerwiec 2005 09:38

Dzieci dyslektyczne mają

Napisane przez
"Dzieci dyslektyczne mają ogromne problemy z nauką języków obcych, o ile w ogóle są w stanie się ich nauczyć."
Strona 1 z 55

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9697889
  •  "Człowiek powinien szukać nieustannie równowagi między opozycjami, jeśli tego nie robi, egzystencja staje się monotonna jak odtwarzana w kółko ta sama melodia."

    Osho